Samsung Galaxy S24 přinese exkluzivní procesor od Qualcommu

Samsung
Smartphone od Samsungu / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Po několika letech naléhání veřejnosti se zdá, že Samsung konečně přiznal selhání svých vlastních procesorů v podobě Exnyosu. Loňský Exynos 2200 byl v příliš mnoha ohledech horší než Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. V roce 2023 bude řada Galaxy S23 k dispozici už pouze s procesory od Snapdragonu.

V tuto chvíli Samsung vyvíjí vlastní řešení procesorů, ve kterých hrají významnou roli i čipy od Qualcommu. Tu Samsung upravuje tak, aby byly exkluzivní pouze pro něj. Nedávno jsme se dozvěděli, že tato taktika bude použita i u řady Samsung Galaxy S24.

Známý leaker Ice Universe uvedl, že šéf Samsungu bude mluvit o jedinečnosti budoucích procesorů na konferenci ohledně nadcházející vlajkové řady. Nicméně, ty jsou teprve v rané fázi vývoje, a tak nebudou přítomny ani v řadě Galaxy S24. Výsledkem je tedy to, že i v této řadě bude nejspíše upravený Snapdragon. U řady Galaxy S23 nese procesor název SM8550-AC s tím, že to AC se liší od AB, které najdeme v telefonech ostatních výrobců se Snapdragonem 8 Gen 2. Exkluzivní varianta AC bude mít vyšší takt pro CPU i GPU.


Nenechte si ujít:


Není možné určit, zda se jedná o dočasnou exkluzivitu nebo trvalou věc. V tomto roce však očekáváme ještě variantu Snapdragon 8 Gen 2+. Jednotky Plus obvykle nabízejí vyšší takt, takže v polovině roku 2023 pravděpodobně dosáhnou podobného výkonu jako Samsung i další vlajkové lodě. Každopádně, nyní můžeme říci, že korejská značka je schopna nabídnout jakýsi výkon Snapdragonu 8 Gen 2+ ještě před svými konkurenty. To může být značná výhoda. Podle tipstera Yogesha Brara se totéž stane i příští rok s řadou Galaxy S24. Ta nejspíše přijde se Snapdragonem 8 Gen 3.

Jsme zvědaví, jak rychlé budou telefony Galaxy S23 ve srovnání s ostatními telefony s běžnými procesory Snapdragon 8 Gen 2. Pokud se ukáže, že výkon je mnohem lepší, bude mít značka větší výhodu nad svými konkurenty.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *