Chytré hodinky, které Vám změří krevní tlak na zápěstí přichází do Evropy. Je to velký milník v kontrole našeho zdraví

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

V prosinci 2021 představila společnost Huawei chytré hodinky Watch D, své první chytré hodinky s funkcí monitorování krevního tlaku. S uvedením tohoto nositelného zařízení mimo domácí trh se popravdě nepočítalo, ale stalo se tak už v květnu 2022.

Během jarních měsíců nebylo ještě uvedeno přesné datum příchodu, ale cena byla stanovena na 449 €. Úplně stejné informace prezentovala společnost Huawei během své keynote na veletrhu IFA 2022 v Berlíně, ale nyní společnost konečně zveřejnila příchod hodinek Watch D do Německa. Konkrétní datum, kdy půjdou hodinky do prodeje je 12. října.

Například na španělském trhu už řada novinářů dostala tyto hodinky k testování, a pomalu uvolňují informace pro veřejnost. Bude zajímavé sledovat, jak trh na tuto novinku zareaguje.

Vzhledem k tomu, že náramkové hodinky Huawei mají zabudovaný měřič krevního tlaku, stojí v této cenové relaci více než Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro. Kromě toho mají senzor teploty kůže, elektrokardiogram (EKG), monitor srdečního tepu a senzor SpO2, který dokáže měřit hladinu kyslíku v krvi.

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Tělo hodinek Huawei Watch D z leteckého hliníku s vysokou tvrdostí bylo speciálně vyrobeno tak, aby bylo odolnější proti nárazům a proti poškrábání. Disponují 1,64palcovým HD displejem s hustotou pixelů 326 PPI. Zařízení má klasifikaci IP68 pro ochranu proti vodě a prachu, což z něj dělá první hodinky s funkcí měření krevního tlaku, které mají takový stupeň ochrany v oboru.

Zdroj videa: Huawei

Kromě toho umožňuje detekci srdečního tepu pomocí osmikanálového, vysoce citlivého optického snímače a má podporu více než 70 různých sportů. Při využití všech funkcí by měl gadget podle výrobce vydržet na jedno nabití sedm dní. Chytré hodinky podporují také bezdrátové nabíjení.

Myslíte, že tyto zdravotní pomůcky, které budeme mít stále sebou se budou objevovat mnohem častěji? Nebo je to jenom současná módní vlna výrobců elektroniky?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *