Čína byla v roce 2021 největším trhem s elektrickými vozidly

Huawei AITO M5 / Zdroj fotografie: Huawei

Čína loni vyhrála v dodávce elektromobilů. V roce 2021 tento region prodal kolem 500 000 elektromobilů, což je více než kterýkoli jiný národ na celém světě. Existují různé faktory, které pomohly dosáhnout tak vysokých zásilek.

Údaje sdílela Generální celní správa Číny. Tato zpráva odhalila, že čínský trh dodal v roce 2021 499 573 elektrických vozidel. Ve srovnání s předchozím rokem to znamená 2,6násobný nárůst. Číně nikdo ve světě nemůže konkurovat. Nejblíže je Německo s 230 000 dodanými kusy, Spojené státy si vedly velice ostudně, a to když dodaly pouze 110 000 kusů elektromobilů. Je to pokles o obřích 30 procent. Můžeme vidět, kam se trh začíná soustřeďovat.

V současnosti pouze samotná Čína představuje 60 procent celosvětové výroby elektronických vozidel, čímž se stává jakousi továrnou na elektromobily, její postavení zde začíná být podobné jako u výroby digitálních produktů. Mimo jiné Číně hodně pomohl Green Deal, díky kterému zaznamenala větší vývoz do EU. Větší vývoz činí pětinásobný nárůst a dosáhl v podstatě dodání 230 000 kusů. To zabralo zhruba polovinu celkového čínského exportu elektromobilů.

Pozoruhodné je, že z 500 000 kusů automobilů jich pocházelo více než 100 000 ze závodu Tesly v Šanghaji. Vysoce postavený čínský úředník uvedl, že v Číně jsou asi o 50 % nižší než v jiných částech světa díky efektivnějšímu zadávání zakázek. Když vezmeme v potaz, že elektromobily jsou stále oblíbenější a oblíbenější, tak můžeme očekávat, že čísla v budoucnu ještě porostou. Otázkou je, jak rychle, nicméně, věřím tomu, že když to má Čína ve svých rukou, tak dost rychle.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *