Sbohem, modrý ptáčku. Elon Musk oznámil nové logo Twitteru

Twitteru
Autor: Sanket Mishra / Zdroj: Pexels

Málokteré moderní firemní logo je tak známé jako ikonický modrý pták Twitteru, ale s novým majitelem Elonem Muskem, který se chce ještě více vzdálit od staré image společnosti a změnit její značku. Nové logo bude mít tvar písmene X, což je odkaz na obchodní název Twitteru, X Corp.

Musk o změně loga Twitteru informoval před několika hodinami na Twitteru. „A brzy se rozloučíme se značkou Twitter a postupně i se všemi ptáky,“ napsal. Zdá se, že miliardář také dává uživatelům možnost navrhnout nové logo, přičemž poznamenal, že „pokud bude dnes večer zveřejněno dostatečně dobré logo X, zítra ho uvedeme do celosvětového provozu“.

Musk později zveřejnil obrázek blikajícího X a ve zvukovém chatu na Twitteru Spaced potvrdil, že logo bude změněno, což se podle něj mělo stát už dávno.

Současný pták Twitter se v původní podobě objevil v roce 2010. Byl pojmenován Larry nebo Larry T. Bird podle basketbalové legendy. Spoluzakladatel Twitteru Biz Stone pochází z Bostonu a je velkým fanouškem bostonských Celtics. Myšlenka byla taková, že zvuky, které vydává pták, jsou srovnatelné s tweety (v té době), rychlé a krátké.

V roce 2012 prošel Larry změnou, když Martin Grasser přepracoval logo na jednodušší a čistší, zatímco světle modrá barva byla změněna na tmavší odstín, který vypadá atraktivněji na bílých webových stránkách. Grasser se inspiroval kolibříkem a při tvorbě obrázku překryl jeho kresbu 15 různými kruhy.

Na webových stránkách Twitteru se stále uvádí, že logo je „nejrozpoznatelnějším aktivem společnosti“, a proto si ho firma „tolik chrání“. Očekávejte, že se tento text brzy změní.

Twitter je nyní pod velkým tlakem. Musk propustil většinu zaměstnanců společnosti a uvolnění politiky moderování vyděsilo mnoho inzerentů. Společnost nedávno reagovala na článek agentury Bloomberg, který na tento problém upozornil, tvrzením, že 99,99 % toho, co lidé na Twitteru vidí, je „zdravé“. Vyrovnává se také s hrozbou konkurenční služby Threads, která, přestože v poslední době zaznamenala pokles angažovanosti, dokázala za pouhých pět dní přilákat 100 milionů uživatelů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bbc.com, indiatimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *