Čínské společnosti musí čelit nové výzvě v podobě GPT-4 Turbo

GPT
Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

OpenAI je zatím největším průkopníkem umělé inteligence v rámci generování různých informací, ale také povídání si s ní. Tato americká společnost přiměla ostatní giganty k tomu, aby na své umělé inteligenci zapracovaly.

Uvedení nejnovější verze od OpenAI GPT-4 Turbo vyvolalo vrásky na čele výzkumníkům v Číně, kde se na AI také zaměřují. Nový GPT znamená pozoruhodný posun umělé inteligence, který ji posílá do nové éry. Do takové, ve které je porozumění a generování textu stále sofistikovanější.

Nová verze umělé inteligence se chlubí schopností napsat velké množství informací s tím, že nabízí také vývojářům cenově efektivnější způsob vytváření aplikací. Něco takového nemohlo uniknout Číně, kde jsou hlavními společnostmi v odvětví umělé inteligence Baidu a Alibaba, ty se nyní připravují na to, aby čelily nové výzvě. Obě společnosti nechtějí OpenAi jenom dohonit nebo se mu vyrovnat. Naopak, usilují o to, aby tuto americkou společnost přímo překonaly.

Nejdůležitější otázka je to, jak chtějí čínské společnosti držet krok s Američany, kteří nejsou pod sankcemi a různými omezeními. Na to odpověď zatím neexistuje, ale předpokládáme, že se čínští výzkumníci pokusí vytvořit AI, která bude vždy na míru každému odvětví. Celá tato situace není jenom nějaká soutěž o technologie, ale o inovace napříč všemi průmyslovými odvětvími.

GPT od OpenAi má věhlas

Čínská vláda sice uznává potencionální ekonomickou podporu, která by při vývoji AI mohla být užitečná. Avšak i ona v tomto směru zůstává ostražitá. ChatGPT je pochopitelně v Číně zakázaný stejně jako další západní aplikace či weby. To dává místním vývojářům příležitost k tomu, aby vymysleli unikátní řešení umělé inteligence jen pro Čínu. Taková AI by byla navržena speciálně pro čínský trh s tím, že by pravděpodobně prosperovala pouze tam.

U nás je dostupný chatbot na sociální síti Snapchat, která je z Číny. Bohužel není moc propracovaný a moc informací z něj nevytáhnete. A to i přesto, že disponuje podporou ChatGPT od OpenAI.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *