Další čínský výrobce se přidal k Huawei, aby bojkotoval ruský trh

Smartphone s displejem BOE
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud má Rusko v tuto chvíli nějakého významného spojence, byla by to Čína. Čínská vláda je však zjevně opatrnější, pokud jde o podporu Rusku. Čínský výrobní gigant Huawei nedávno vstoupil do rozjetého vlaku, aby technicky opustil ruský trh. Nyní další čínský výrobce popřel, že by měl výrobní linku v Rusku. Objevily se spekulace, že čínská společnost má výrobní linku v Rusku. V reakci na otázku, „zda mají produkty společnosti obchodní styk s ruskými zákazníky“, však BOE včera na platformě pro interakci s investory uvedla, že společnost v současnosti nemá v Rusku žádné výrobní linky.

BOE také tvrdí, že bude i nadále věnovat pozornost dodávkám surovin a navazujícím změnám na trhu, aby bylo zajištěno, že produkty budou globálním zákazníkům dodávány podle plánu. V reakci na vývoj situace v Rusku a na Ukrajině bude pružně upravovat svou obchodní strategii tak, aby snižovala firemní rizika.

Podle zpráv společnost BOE vyvinula řadu flexibilních produktů AMOLED, které lze ohýbat, skládat a rolovat. Společnost poskytla špičkové flexibilní produkty AMOLED pro mnoho světových značek první řady. Finanční zpráva ukazuje, že v roce 2021 budou příjmy této čínské společnosti činit 219,31 miliardy juanů, což představuje meziroční nárůst o 61,79 %.

Čínskému výrobci BOE se daří velmi dobře

Po více než 20 letech dohánění konkurence jsou nyní čínské společnosti jedničkou mezi výrobci LCD displejů. Přítomnost čínských značek v tomto oboru ve skutečnosti vytlačuje z trhu značky jako Samsung. BOE je největší továrna na LCD panely na světě. V oblasti OLED je tento výrobce stále výrazně pozadu za jihokorejským výrobcem Samsung. Nedávná zpráva však tvrdí, že letos dodávky OLED společnosti BOE stoupnou o 70 %.

Podle zpráv plánuje BOE letos zvýšit dodávky OLED panelů o téměř 70 %. Její dvě výrobní linky v Chengdu a Mianyangu poběží v tomto fiskálním roce na plnou výrobní kapacitu. Třetí výrobní linka v Chongqing je v plné výstavbě. To zvýší produkci OLED společnosti BOE z 60 milionů kusů v roce 2021 na 100 milionů kusů v tomto roce.

Zpráva také poukazuje na to, že ačkoli BOE v současné době zaujímá největší světový podíl v oblasti LCD panelů a překonává své korejské konkurenty, v oblasti OLED panelů jsou jihokorejské Samsung Electronics a LG Display stále na vedoucí pozici. Spuštění továrny BOE v Chongqing a výstavba její nové továrny v Chengdu přiblíží BOE svým korejským konkurentům.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *