Čínské společnosti se prosazují na trhu, který jim měl být díky sankcím ze strany USA zapovězený. OmniVision buduje spolupráci se Samsungem

CMOS
Zdroj: Samsung

Čínská společnost OmniVision, klíčový hráč v oblasti obrazových snímačů CMOS, se potýkala s problémy poté, co v roce 2011 ztratila svého klíčového zákazníka. Tím byla americká společnost Apple.

Po akvizici společností Visionox se zaměřila na služby čínským značkám chytrých telefonů. Snímač OV50H nyní používá řada špičkových čínských výrobců, což posiluje domácí čínský dodavatelský řetězec a staví společnost OmniVision do pozice potenciálního konkurenta obřích výrobců, jako jsou Sony a Samsung.

Podle nedávného tipu od populárního leakera na Weibo, Fixed Focus, nyní probíhají pokročilé diskuse mezi řešeními CMOS čínské výroby a společností Samsung. To naznačuje možnost integrace domácí technologie CMOS do dodavatelského řetězce smartphonů Samsung, což by byl pro čínskou technologii významný milník.

Již dříve tento leaker také prozradil podrobnosti o připravovaném snímači OV50K společnosti OmniVision, který je vybaven inovativní technologií LOFIC. Tento pokrok umožňuje zvýšit výkon ve scénářích s vysokým jasem díky zvýšení kapacity plnohodnotného náboje, čímž nabízí širší dynamický rozsah a účinně řeší problémy s přeexponováním.

Tento vývoj se neomezuje pouze na společnost Samsung. Společnost Honor údajně také plánuje začlenit snímače OmniVision do celé své produktové řady. Snímač OV50H se objeví v některých modelech Huawei a Honor, zatímco pokročilejší snímač OV50K bude použit v modelech vyšší řady Honor.

Autor úniku také naznačuje, že „superdostupné smartphony s teleobjektivem“ mohou být v příštím roce méně časté. Důvodem je skutečnost, že domácí výrobci CMOS zpočátku prodávali své produkty za cenu nákladů, aby získali podíl na trhu, ale v roce 2024 se očekává, že upraví ceny, aby zajistili ziskovost.

V současné době vedou na trhu snímače IMX989 a LYT900 od společnosti Sony. Nové nabídky společnosti OmniVision spolu s podporou velkých hráčů, jako jsou Samsung, Huawei a Honor, by však mohly změnit konkurenční prostředí v odvětví snímačů.

Zároveň různé čínské subjekty, včetně společnosti Huawei, zkoumají možnosti vývoje vlastních obrazových snímačů CMOS, což podporuje prostředí příznivé pro domácí výrobu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: digitimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *