Děkujeme, Xiaomi! MIUI 14 se rozšiřuje na další modely

Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Společnost Xiaomi se chystá v nadcházejících dnech vydat stabilní aktualizace MIUI 14 založené na systému Android 13 pro sedm dalších modelů. Cílem společnosti je dokončit distribuci aktuální verze před uvedením Androidu 14, který bude spuštěn v nejbližší době.

V poslední době se společnost zaměřuje na základní a střední segment. A těchto sedm modelů, které aktualizaci obdrží, je podle portálu Xiaomiui právě z těchto segmentů. Nebudeme vás dlouho napínat, a podíváme se na to.

Společnost vydá aktualizaci MIUI 14 pro několik dalších modelů


Modely, které obdrží aktualizaci MIUI 14, jsou:

  • Redmi Note 11 Pro 5G / Redmi Note 11E Pro V14.0.1.0.TKCCNXM
  • POCO M5s V14.0.2.0.TFFMIXM
  • Redmi Note 11 V14.0.1.0.TGCMIXM
  • Redmi Note 11 NFC V14.0.1.0.TGKMIXM
  • Redmi Note 11S 5G V14.0.2.0.TGLMIXM
  • Redmi Note 11S V14.0.2.0.TKEMIXM
  • Redmi 10 V14.0.1.0.TKUEUXM

Aktualizace MIUI 14 přináší několik funkcí, včetně možnosti odstranit většinu základních aplikací, které již nepoužíváte, a to díky vylepšenému rozhraní. Aktualizace také snižuje spotřebu energie aplikací třetích stran o 22 procent. Díky technologii photon engine, která zlepšuje výkon aplikací, zejména u her pro více hráčů.Společnost Xiaomi tvrdí, že s aktualizací MIUI 14 se výrazně zlepšil výkon systému. Plynulost systému se totiž u dua Android 13 a MIUI 14 zvýšila o neuvěřitelných 88 procent. Zatímco spotřeba energie se snížila o 16 procent. I přes tato vylepšení zabírá nové MIUI 14 o 23 procent méně místa než předchozí verze. Vzhledem k tomu, že rozhraní bylo přepracováno a nově vyvinuto.

Za zmínku stojí, že nové MIUI 14 je skvěle použitelné pro modely s procesory Snapdragon 8 Gen 1, 8 Gen 1+ a novým Snapdragonem 8 Gen 2. Další funkcí, kterou aktualizace nabízí, jsou „superikony“, které uživatelům umožňují přidávat na domovskou obrazovku různé widgety a vytvářet živější motivy.

Závěrem lze říci, že aktualizace MIUI 14 pro sedm modelů Xiaomi přinese uživatelům několik vylepšení, včetně možnosti mazat základní aplikace, snížení spotřeby energie, zvýšení výkonu systému a optimalizovanějšího rozhraní. Zaměření společnosti na základní a střední segment také znamená, že tyto inovace bude moci využívat stále více uživatelů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xiaomiui.net

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *