Xiaomi usmrtilo malou dívenku. Smartphone jí nečekaně explodoval v ruce

Xiaomi
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Telefony bereme jako užitečná zařízení, která nám usnadňují život, ale málokdo už přemýšlí nad tím, co vše se s nimi může stát. Na to teď bohužel doplatila osmiletá dívka jménem Adithyashree, která přišla kvůli telefonu o život. Incident se měl odehrát ve 22:30 místního času v Indii dne 24. dubna ve vesnici Thiruvilwamala ve státě Kérala, Indie. Porouchaným telefonem má být Xiaomi Redmi Note 5 Pro, který se podle soudních znalců ve chvíli svého zkratu nenabíjel.

Nejpravděpodobnější varianta je to, že se telefon začal přehřívat, což mělo za následek smrtící explozi, která byla pro malou dívku osudnou. Forenzní tým, který sbírá důkazy, spolupracuje s místní policií, aby shromáždil co nejvíc informací k provedení podrobného výzkumu. Policie uvedla, že malá Adithyashree utrpěla těžká poranění v obličeji důsledkem exploze smartphonu. Dále přišla o prsty na pravé ruce a zlomila se jí dlaň.

V době incidentu se doma nacházel otec, babička a právě její vnučka. Babička měla policii vypovědět, že si dítě hrálo hru na jejím mobilním telefonu, když zrovna leželo pod dekou. Ona měla odejít do kuchyně pro jídlo, když v tom zrovna uslyšela výbuch, a tak se vrátila s tím, že objevila Adithyashree v kaluži krve. Nyní je otázkou, jestli malá dívka hrála na mobilu opravdu hry nebo sledovala videa. To rovněž není v tuto chvíli jasné.

Holčička chodila terpve do třetí třídy na školu Christ New Life School v Thiruvilwamala. Její smrt šokovala a zároveň zarmoutila místní komunitu. Ta požaduje důkladné vyšetření celého incidentu. Místní policie prý případ aktivně vyšetřuje a pracuje na zjištění selhání mobilního telefonu. To, co z telefonu zbylo, poslouží jako cenné poznatky k tomu, abychom lépe pochopili, jak k celému incidentu došlo a my se mu mohli v budoucnu vyhnout. Společnost Xiaomi se k celé situaci nevyjádřila.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *