Dimensity 9400 by mohl porazit Snapdragon 8 Gen 4 ve všech směrech

Dimensity
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Mezi společnostmi zabývajících se výrobou procesorů panuje už delší dobu velká konkurence. Výrobci se předhánějí, který z nich dokáže představit výkonnější procesor, přičemž jich je opravdu hodně. Ale ten největší boj se asi odehrává mezi Qualcommem a MediaTekem, což jsou obě zavedené společnosti se širokou uživatelskou základnou. V tuto chvíli oba giganti plánují představit vůbec první 3nm procesory na světě. A ačkoli je jejich uvedení ještě daleko, tak už nyní unikají první informace.

Známý a spolehlivý leaker Digital Chat Station naznačil, že by procesor MediaTek Dimensity 9400 mohl překonat nadcházející čip od Qualcommu úplně ve všem. Leaker uvedl, že nový Dimensity bude výrazně jiný oproti jeho předchůdci, protože nebude mít čtyři výkonná jádra Cortex-X5. Nicméně stále bude mít založenou konfiguraci na výkonných jádrech. Je však možné, že tchajwanská společnost omezí jejich počet. Absence jiných druhů jader může vyvolat u zákazníka obavy o tom, jak si telefon povede teplotně, ale o to nemusí mít strach. Díky nové 3nm výrobní technologii se očekává zvýšení tepelné účinnosti procesorů.

Na novém Dimensity se podílí také Vivo

Podrobnosti ohledně grafického čipu, který bude s tím hlavním spolupracovat, zatím vůbec nemáme. Kvůli tomu leaker porovnal čistě jen hlavní procesory. Navíc očekáváme, že významnou roli při vývoji Dimensity 9400 bude mít Vivo. To v posledních dvou generacích svých vlajkových smartphonů použilo právě procesory od MediaTeku. Ohledně dalších informacích panují velké nejasnosti. Nové vlajkové procesory byly představeny teprve před pár týdny a široká veřejnost se soustředí prozatím na ně. Jak bude představení nových procesorů blíže, tak můžeme očekávat, že se toho o nich dozvíme ještě více.

V dnešní době je trh s procesory pro mnoho lidí zásadní. Každý má rád to svoje. Například fanoušci Huawei si potrpí na jeho procesorech Kirin, zatímco fanoušci Applu zase preferují řadu Bionic. Šíře trhu umožňuje společnostem představovat své vlastní procesory s tím, že téměř vždy si oblibu u svých zákazníků najdou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *