Dostal Apple strach? Po představení série Huawei P60 výrazně zlevnil iPhone 14

Huawei P60 Art / iPhone 14
Zdroj: Huawei

Ač se to zdá nepravděpodobné. Zřejmě se Apple ocitl na některých trzích pravděpodobně v ohrožení. Odhalení nejnovější mobilní série Huawei P60 nenechalo představitele společnosti Apple v klidu. Jak jinak si vysvětlit náhle zlevnění mobilních telefonů iPhone?

Je to pouze pár dní, kdy se společnost Apple rozhodla snížit cenu iPhonu 14 na největším čínském internetovém obchodu. Čirou náhodou se společnost Apple rozhodla snížit cenu v ten moment, když byl zrovna odhalen Huawei P60. Dostala americká společnost strach a proto se rozhodla snížit cenu?

Podle zatím dostupných informací cena iPhonu klesla pod 5000 jüanů, konkrétně tedy 4800 jüanů. Většina čínských zákazníků se domnívá, že se v současnosti jedná o ojedinělou akci ze strany výrobce. Určitě také musíme zmínit fakt, že iPhone 14 se zde začíná prodávat s cenou kolem 5200 jüanů.

Jakmile se zpráva o výrazném zlevnění jablečných telefonů rozkřikla. Tak většina leakerů začala spekulovat, proč se tak ve skutečnosti stalo. Pokud se zaměříme na modely Pro a Pro Max, tak tam je sleva pouze mírná. Podle modelu se pohybuje v desítkách jüanů. Po podrobném zkoumání trhu se nám podařil zjistit, že například oficiální obchod Apple China žádnou slevu nenabízí.

Huawei P60 Pro / iPhone 14
Zdroj: Huawei

Strach z nejnovější série Huawei P60? iPhone 14 letí s cenou dolů

Je to pouze pár týdnů, kdy společnost Huawei představila zcela novou mobilní sérii P60. Ta na domácím trhu startuje s cenou 4488 jüanů za základní verzi se 128 GB paměti. Dále zmíníme, že například model s kapacitou 256 GB přijde na 4988 jüanů. I když má telefon jeden výrazný nedostatek, tak se stále těší velké popularitě.

I když smartphony Huawei nenabízí podporu 5G, tak se podařilo společnosti Huawei vyprodat všechny doposud vyrobené modely P60 a P60 Pro v pouhé předobjednávce. Je evidentní, že o tyto smartphony je stále zájem a jejich skvělý fotoaparát stále láká miliony uživatelů. Podaří se mu to vrátit opět na vrchol?

Huawei P60 Pro / iPhone 14
Zdroj: Huawei

Je pravdou, že po silném omezení ze strany USA. Tak společnost přišla o většinový podíl na celém světě. Největší propad byl poznat v Evropě a domovské Číně. Nyní Huawei pomalu pracuje na tom, aby opět získal své pevné postavení. Jeho podíl se rozdrobil mezi Apple a další čínské výrobce. Největší kousek si utrhlo Xiaomi a Honor, který příliv zákazníků od Huawei pociťuje stále na rostoucích tržbách.

Proto se nemůžeme divit, že Apple nyní zkouší netradiční politiku a zlevňuje například základní modely iPhone 14, které se prodávají prostřednictvím místních obchodníků a eshopů. Na svých oficiálních stránkách zatím slevu na iPhone nenabízí, zřejmě Apple vyčkává, jaká bude finální odezva z trhu.  

 iPhone 14
Zdroj: Apple

Jak se celá situace vyvine nám ukáže až čas. I když už nyní je zřejmé, že série P60 byla trefa do černého a její startovací prodej předčil veškerá očekávání. Za pár týdnů se Huawei se svým modelem P60 Pro podívá i na náš trh. Potom budeme mít mnohem větší přehled o tom, jak dokázal Huawei opět nalákat své zákazníky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *