Huawei neřekl své poslední slovo. V jeho domovině začala dodávka smartphonů opět růst

Huawei
Huawei Mate 50 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Tehdejší administrativa Donalda Trumpa se rozhodla, že Huawei zničí v oblasti smartphonů, ostatně, dělala vše, co bylo v jejich silách. Nicméně, Huawei uvedl, že se jen tak nedá a pokusí se přežít. A teď, o dva roky později víme, že to nebyly jen plané fráze, nýbrž realita.

Před sankcemi byl Huawei na dobré cestě k tomu, aby ovládl globální trh smartphonů. Rovněž i jeho dominance v Číně vypadala nepřekonatelně. Bohužel se ukázalo, že sankce byly opravdu kruté a nemilosrdné. Společnost, jež byla na světové špičce, si už nemohla dovolit konkurovat ostatním výrobcům jako Applu nebo Samsungu. A to bohužel i na čínském trhu.

Nyní se pojďme podívat na tu lepší zprávu. Tou je, že čínský technologický gigant poprvé od začátku amerických sankcí zaznamenal růst. Sice prozatím pouze na čínském trhu, ale i tak je to skvělá zpráva do budoucích výhledů. Růst byl dokonce zaznamenán i přesto, že společnost nemůže používat 5G připojení. V reakci na to začal Qualcomm vyrábět své vlajkové čipy právě bez této technologie, které jsou určeny pouze čínskou společnost.

Žebříček podílu společností na čínském trhu s telefony / Zdroj fotografie: Counterpoint Research

Datová zpráva analytické společnost Counterpoint ukazuje, že Huawei zaznamenal meziroční nárůst dodávek svých smartphonů o 15 % mezi třetím a čtvrtým kvartálem v porovnání roků 2021 a 2022. Pak v roce 2021 měl Huawei celkový podíl na čínském trhu pouhých 7 %. V roce 2022 se tohle číslo změnilo a povyrostlo o 2,5 % na konečných 9,5 %. Takový nárůst je pro společnost, která trpí sankcemi, opravdový úspěch.

Vše nasvědčuje tomu, že se na tomto úspěchu nejvíce podílela vlajková řada Huawei Mate 50. Ta přinesla nový Harmony 3.0, nové technologie fotoaparátu a super odolné Kunlun Glass. Předpokládá se, že kdyby nové smartphony disponovaly technologií 5G, tak se prodeje ještě zvýší.

Jak to bude se smartphony od Huawei v roce 2023?

Vyhlídky na tento rok vypadají opravdu skvěle. Po několika letech společnost zase vydá dvě vlajkové řady v jednom roce namísto jedné, tak jako tomu bylo doposud. Společně s novými telefony střední třídy by se mohl Huawei ještě více zvednout a vzít si z čínského trhu větší kus, ale to je v tuhle chvíli pouze ve hvězdách.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *