Důkaz o cestování v čase? Muž na 80 let starém snímku nejspíše drží smartphone

Smartphone
Autor: Thorsten Frenzel / Zdroj: Pixabay

Už je to dlouho, co na Facebooku byla sdílena fotografie osoby z roku 1943. Ta pochází z islandského hlavního města Reykjavík a co je na ní vlastně zvláštní? To, že je na ní muž, který by mohl dle mnoha konspirátorů mít smartphone.

Na fotografii není pouze muž, ale i mnoho dalších lidí, včetně amerických vojáků, kteří na Islandu během Druhé světové války operovali, jak uvádí deník Sun. Muž, který zajímá nás, má na sobě vesměs světlé oblečení s tím, že je pravděpodobné bílé. Liší se tedy od ostatních na fotce. Ale to není jediná věc, kterou je jiný, protože si ještě u ucha drží ruku, jako kdyby s někým zrovna volal. Netrvalo dlouho a příspěvek na Facebooku vyvolal velký poprask, ze kterého jsme se dozvěděli mnoho teorií.

Fotografie, kterou poprvé zveřejnil uživatel Kristjan Hoffmann v roce 2016 na islandské facebookové skupině Gamlar Ijósmyndir, byla popsána slovy: „Jedna věc, která přitahuje pozornost u tohoto krásného obrázku je, že nad oknem v rohu uprostřed se opírá muž a je na mobilu.“ Uživatel pak dále přidal: „Nevím, co říct, nemyslím si, že by jen telefonoval. Je strnulý, stojí sám, má na sobě jiné oblečení než ostatní a chová se jako my dnes.Jiní lidé zas byli toho přesvědčení, že muž pouze kontroloval své hodinky, jestli tikají nebo se škrábal v uchu, zatímco zrovna fotograf zmáčknul spoušť. Ať už je pravda jakákoli, tak se jí nikdy nejspíše nedozvíme, stejně jako mnoho dalších nevysvětlitelných jevů z minulosti.

Mi samotnému přijde jako řešení to nejlehčí, co se nabízí. Tím je to, že se muž škrábal v uchu. Neřekl bych, že vypadá jinak, nebo že se chová jako dnes my, protože je to pořád jen fotografie. A ačkoli jsou lidé, pro které fotografie vypráví, tak si nemyslím, že by z ní někdo mohl odvodit konkrétní chování muže. Jak to vidíte vy? Řekli byste, že muž na fotce skutečně drží smartphone?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: nypost.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *