Německé automobilky vynechají ženevský autosalon 2024. Čínské automobilky si ho tak ukořistí celý pro sebe

Čínské automobilky
Huawei AITO M5 / Zdroj: Huawei

Mercedes, BMW, Audi a VW se přehlídky, která byla obnovena po čtyřleté pauze, nezúčastní. Německé automobilky vynechají příští ročník ženevského autosalonu, což je pro tuto událost, která se obnovuje po čtyřleté pauze, rána.

BMW, Mercedes-Benz, Audi a značka Volkswagen se na výstavě nepředstaví. „Po pečlivém zvážení se Mercedes-Benz ženevského autosalonu v roce 2024 nezúčastní,“ uvedl mluvčí Mercedesu. Podobně se vyjádřila i společnost Audi: „V roce 2024 tam nebudeme. Nejedná se však o obecné rozhodnutí proti Ženevě,“ uvedlo.

BMW se autosalonu nezúčastní poté, co reorganizovalo své marketingové aktivity na akci v rámci přístupu „social first“, který bude více využívat platformy sociálních médií a živé vysílání. „Přidali jsme vlastní nové formáty, jako je NextGen, a zároveň jsme postupně vyřadili některé stávající formáty,“ uvedl mluvčí. „To zahrnuje vystoupení v Ženevě, Paříži a Detroitu. Proto se v roce 2024 v Ženevě neobjevíme.“

Podle mluvčího nebude v Ženevě zastoupena ani značka osobních vozů VW Group. Ostatní značky koncernu VW, jako je Škoda, Cupra a Porsche, se zatím nerozhodly, zda se Ženevy zúčastní. Pravděpodobnost účasti je však nízká, uvedly zdroje z těchto značek.Značky Stellantis včetně Peugeot, Citroen, Fiat a Opel se pravděpodobně také nezúčastní. Generální ředitel společnosti Stellantis Carlos Tavares se zdráhá utrácet miliony za vystoupení na autosalonech a automobilka v rámci úspor upustila od plánů na účast na technologické výstavě CES v roce 2024.

Přehlídka v roce 2024 se má konat poprvé od chaotického zrušení na začátku pandemie COVID-19 v roce 2020 jen několik dní před zahájením akce. Má se konat od 26. února do 3. března na tradičním místě konání, v kongresovém centru Palexpo nedaleko ženevského letiště.

Renault a čínské automobilky

Renault 20. října oznámil, že se příští rok zúčastní ženevského a pařížského autosalonu a všech významných autosalonů v regionech, kde skupina působí.

Organizátoři ženevského autosalonu uvedli, že jsou v kontaktu s přibližně 20 čínskými značkami a doufají, že se zúčastní dvě třetiny z nich. Čínské automobilky se budou chtít ukázat před klienty z evropského trhu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: europe.autonews.com, motorillustrated.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *