Elon Musk míří k soudu. Twitter chce vynutit prodej soudní cestou

Autor snímku: Mohamed Hassan / Zdroj fotografie: Pixabay

Vyjádření právníka zastupujícího zájmy šéfa Tesly a SpaceX jasně ukázalo, že Elon Musk nepovažuje za možné získat aktiva Twitteru kvůli nedostatku informací o počtu falešných účtů v publiku této sociální sítě. Zástupci Twitteru vyjádřili svou připravenost domáhat se u soudu práva dokončit transakci za předem dohodnutých podmínek.

Předseda Twitteru Bret Taylor doslova uvedl následující: „Představenstvo Twitteru se zavázalo, že dohodu dotáhne do konce za cenu a podmínky dohodnuté s Elonem Muskem a plánuje využít právní prostředky k uzavření dohody. Podle expertů dotazovaných agenturou Reuters je nyní pravděpodobné, že se Musk a Twitter zapojí do zdlouhavých soudních sporů. Praxe ukazuje, že takové případy obvykle končí buď dohodou, uzavřít obchod za výhodnějších podmínek pro kupujícího, nebo s vyplacením značného odškodnění, které pokryje ztráty poškozeného.

Elon Musk si nákup Twitteru rozmyslel

Miliardové odškodnění se mimochodem na současnou situaci nevztahuje, protože pokud je Elon Musk připraven z vlastní iniciativy dohodu porušit, nemusí být zaplaceno. Tyto prostředky by musel Twitteru zaplatit, pokud by nemohl dokončit obchod z důvodů, které nemohl ovlivnit, například nemohl vybrat potřebnou částku nebo čelil zásadnímu nesouhlasu regulátorů se schválením obchodu za dohodnutých podmínek.Lidé obeznámení s věcí očekávají, že soud začne v nadcházejících týdnech. S výsledným verdiktem spravedlnosti se můžeme setkat během několika měsíců. Nezávislí právníci stále věří, že pozice Twitteru v budoucích soudních sporech vypadá silnější než Elona Muska. Společnost udělala vše pro to, aby mu poskytla potřebné informace o struktuře svého uživatelského publika, a skutečnost, že kvalita těchto údajů nevyhovovala potenciálnímu kupci, je celkově problém samotného Muska.

Nyní je cena akcií Twitteru 36 %, pod úrovní, která byla při projednávání obchodu (54,20 USD na akcii). Do dubna se miliardáři podařilo koupit velký podíl ve společnosti a připravit se na obchod, nyní však není zcela jasné, co s těmito aktivy udělá. Snad všechny kroky, které Musk podnikl, směřují ke snížení kapitalizace Twitteru, s cílem koupit společnost za nižší cenu z původních 44 miliard dolarů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *