Evropská unie ovlivnila budoucí iPhone. Následující iPhone 15 dostane vychytávku, kterou nikdo nečekal

iPhone 15
Zdroj fotografie: Apple

Apple podniká v odvětví smartphonů už dlouho. Mnoho vývojářů softwaru a výrobců hardwaru má však Apple rádo, protože jim cupertinská společnost umožňuje vydělávat nemalé peníze. Máme na mysli spoustu výrobců, kteří vyrábějí různé příslušenství pro produkty Apple. A to ani nemluvíme o vývojářích softwaru.

Díky své autoritě se společnost vždy snažila odlišit od ostatních. Například rozhraní na produktech Apple se od ostatních liší. To brzy skončí, jakmile bude muset iPhone nové generace používat standard USB-C jako smartphony s Androidem. Všechno to odstartuje modelovou řadou iPhone 15.

iPhone 15
Autor fotografie: Mahesh Patel  / Zdroj fotografie: Pixabay

Apple bude muset přijmout nový standard USB-C

Apple stále trvá na používání rozhraní Lightning, ačkoli většina chytrých telefonů přešla na rozhraní USB-C. Evropská unie naopak prosazuje sjednocení všech zařízení na rozhraní USB-C. Ještě předtím přijala Evropská komise příslušná usnesení. Nedávno tento návrh schválil Evropský parlament. Apple se tomu tedy nemohl vyhnout a měl by také od příští generace používat rozhraní USB typu C.


Nenechte si ujít:


Mnozí by si mohli myslet, že EU chce, aby Apple hrál podle společných pravidel, a vyrovnal tak konkurenci. Původní záměr však souvisí s účely ochrany životního prostředí. Máme na mysli to, že jednotné rozhraní umožní uživatelům znovu používat příslušenství a nabíječky zakoupené dříve nebo s jinými produkty. Takový přístup navíc sníží množství odpadu a ušetří uživatelům výdaje ve výši zhruba 250 milionů eur ročně.

iPhone 15
Zdroj fotografie: Apple

Podle usnesení přijatého EU si vynutí podporu rozhraní USB-C od roku 2024. V té době bude toto nařízení na evropském trhu dodržovat i společnost Apple.

Možná si myslíte, že evropský trh není pro Apple tak velký. Ale v loňském roce Apple prodal 241 milionů iPhonů, z toho na trhu EU asi 56 milionů. Takže tato změna bude mít na společnost vážný dopad.

Existují tedy všechny důvody domnívat se, že Apple přejde na standard USB-C počínaje řadou iPhone 15 v roce 2023. Ten do té doby zlepší rychlost nabíjení a přenosu dat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *