Exynos 2400 překvapil a v herním segmentu překonal Snapdragon 8 Gen 3

Exynos
Autor fotografie: Pixabay / Zdroj fotografie: Pexels

Samsung se jako klasicky rozhodl, že na některé trhy vypustí svůj základní a Plus model pouze s Exynosem namísto Snapdragonu. To se týká třeba Evropy. Na základě zkušeností z minulých let se může mnoho uživatelů bát, jak si jejich telefon s Exynosem povede a dle jednoho z testů je to překvapivě ještě lepší, než se očekávalo. Jeden YouTuber provedl testování vlajkových čipů Exynos 2400 a Snapdragon 8 Gen 3, a ač je to možná k neuvěření, tak si Exynos nevedl vůbec tak špatně, jak bychom mohli očekávat.

Test probíhal v rámci několika náročnějších her, které tady postupně uvedu. Při testování YouTuber využil aplikaci Samsung Game Booster se zapnutým nastavením „Alternate game performance management“, což je funkce, díky které se zlepšuje výkon na úkor zahřívání. Zde nabízím shrnutí toho, co jsme se z testu dozvěděli:

  • Genshin Impact: Oba čipy zvládaly bez větších problémů stabilních 60 FPS, což prokazuje jejich schopnost zvládat i náročnější herní tituly. Ani jednomu telefonu se nevyhnuly problémy s přehříváním, ale to není moc překvapivé. Genshin Impact je totiž jednou z nejnáročnějších her pro chytré telefony.
  • PUBG Mobile: Oba čipy dosáhly na příjemných 90 FPS, ale pouze v nastavení Smooth grafiky. Při změně nastavení byla nejvyšší dostupná snímková frekvence 60 FPS, a to pro oba telefony. Je tedy zřejmé, že v této oblasti se musí čipy ještě doladit.
  • PUBG New State: Tady si oba smartphony vedly na výbornou, když při režimu Ultra dosáhly na příjemných 90 Hz. V nastavení existuje ještě možnost extrémní grafiky, ale ta ještě nebyla dostupná ani na jednom telefonu. To znamená, že existuje ještě prostor pro vylepšení prostřednictvím aktualizace softwaru.
  • Call of Duty: Mobile: Tady si S24 Ultra namazal model Plus na chleba. Ten totiž s funkcí Super Resolution dosáhl na plynulých 120 Hz, zatímco S24+ pouze na 60 FPS.
  • Mobile Legends: Není to náročný titul. Oba telefony dosáhly na stabilních 60 FPS.
  • Fortnite: Oba telefony běžely na slušných 90 Hz.
  • War Thunder: Jediná hra, kterou S24+ opanoval se vším všudy. Model Ultra začal rychle ze 100 FPS ztrácet na 40 FPS v městských oblastech.

Řekl bych, že Exynos příjemně překvapil mnohé uživatele. Prokázal totiž, že je alespoň v oblasti hraní her konkurenceschopný Snapdragonu. Nicméně musím podotknout, že testy probíhaly na předprodukčním hardwaru, a je tak možné, že se oba telefony ještě s dalšími aktualizacemi vylepší.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, youtube.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *