Qualcomm si pro nás připravil dražší procesor, než jsme čekali. Jeho cena může rapidně zdražit smartphony

Qualcomm
Zdroj fotografie: Qualcomm

Qualcomm je jedním z lídrů trhu s polovodiči. On sám je synonymem pro inovace v technologickém průmyslu. Samotná společnost sídlí v San Diegu s tím, že je známá především pro její procesory Snapdragon. Ty v dnešní době používá drtivá většina výrobců mobilních telefonů.

Je velmi pravděpodobné, že pokud nevlastníte iPhone, tak si tohle čtete právě z mobilního zařízení se Snapdragonem. Americká společnost má hned několik řad svých procesorů, ale vůbec tím nejlepším je řada Snapdragon 8 Gen x.

Qualcomm nedávno své partnery postavil do nepříjemné pozice, protože si začal účtovat 160 USD za čip Snapdragon 8 Gen 2. To je cena natolik vysoká, že dokonce předčila i Apple A16 Bionic. Nyní, jak se začínají objevovat nové informace o nadcházejícím Snapdragonu, tak u nás začínají růst obavy ohledně jeho ceny. Některé úniky totiž hovoří o tom, že Snapdragon 8 Gen 3 citelně podraží.

Za zdražením má stát přechod na novou výrobní technologii N4P od TSMC. Do generace Snapdragon 8 Gen 1 se Qaulcomm spoléhal na Samsung, ale po různé kritice a nevýhodám od něj upustil a přešel právě k TSMC. Jeden ze spolehlivých leakerů, Digital Chat Station, informoval o tom, že Snapdragon 8 Gen 3 bude opravdu dražší a tím pádem bude záležet na partnerech pro co se rozhodnou.

Ještě je ve hře možnost, že společnosti, které doposud Snapdragon používaly, přejdou k MediaTeku a jeho procesoru Dimensity 9300. O něm se předpokládá, že bude levnější než nový Snapdragon. Koneckonců, překvapivý už ani není tolik fakt, že Huawei v nových telefonech použije své procesory, které jsou vyrobeny ve spolupráci se SMIC. Ty by dokonce měly obdržet i konektivitu 5G.

Qualcomm by si za svůj nový čip mohl účtovat až 200 dolarů, což je hned o 25 % více než předchozí rok. Je otázkou, jak se k tomu výrobci Android smartphonů postaví. Značky, se kterými můžeme nejspíš počítat jsou stálice v podobě Xiaomi a Samsungu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *