Falešná aplikace WhatsApp krade vaše osobní údaje. Nemáte ji ve smartphonu také?

WhatsApp
Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

Generální ředitel společnosti, která stojí za aplikací WhatsApp Will Cathcart, zveřejnil na Twitteru zprávu varující uživatele systému Android, před instalací falešných verzí jejich softwaru. WhatsApp je nejen jednou z nejoblíbenějších komunikačních služeb, ale také atraktivním cílem pro útočníky snažící se oklamat uživatele.

V tweetu Cathcart tvrdil, že tým společnosti pro kybernetickou bezpečnost objevil škodlivé aplikace, které fungují jako služby podobné aplikaci WhatsApp. Hovoříme o softwaru staženém mimo tržiště Google Play. Tato aplikace je známá pod jménem Hey WhatsApp, tahle verze není jediná, protože se dá narazit na další klony tohoto messengeru.

„Připomeňte uživatelům Whatsappu, že stahování falešné nebo upravené verze WhatsApp aplikace není nikdy dobrý nápad. Tyto aplikace zní neškodně, ale mohou obcházet záruky ochrany soukromí a zabezpečení klasické aplikace WhatsApp.”. „Náš bezpečnostní tým nedávno objevil skrytý malware v aplikacích, nabízených mimo Google Play. Aplikace jsou od vývojáře s názvem „HeyMods“, který obsahoval „Hey WhatsApp“ a další,“ zněl tweet.Vývojář slíbil, že alternativní aplikace poskytují nové funkce, ale ve skutečnosti jsou to jen nástroje pro podvodníky ke krádeži osobních údajů z chytrých telefonů. Společnost sdílela objevená data s Googlem a společně s technologickým gigantem zorganizovala boj proti malwaru. Falešné verze aplikace na Google Play chybí, ale útočníci nabádají uživatele, aby si je stáhli z neoficiálních zdrojů.

Podle Cathcarta na Twitteru, Google Play Protect pro Android je schopen detekovat a deaktivovat dříve stažené falešné verze tohoto messengeru. Šéf společnosti ocenil pomoc Googlu za jeho pokračující práci, aby se zabránilo šíření škodlivých aplikací na zařízeních Android.

V únoru dosáhl počet aktivních uživatelů WhatsAppu dvou miliard, takže útočníci mají obrovské publikum, se kterým mohou manipulovat, aby dosáhli svých kriminálních cílů. Doporučujeme používat pouze oficiální verzi aplikace dostupnou v obchodě Google Play.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *