Vlajkový MediaTek Dimensity 9400 má zatím skvělé předpoklady oproti Snapdragonu 8 Gen 4

Dimensity
Zdroj: Pixabay / Autor: TheDigitalArtist

V minulosti měl trh s čipsety pro sebe především Qualcomm a Samsung, ale ten se začal měnit. MediaTek už odmítl hrát třetí housle, a tak vstoupil na trh s vlajkovými procesory. Mnozí mu předpovídali jepičí život, ale to se spletli, protože jeho procesory jsou stále populárnější.

Loňský čip Dimensity 9300 sklidil velkou chválu a mobilní giganti teď čekají na Dimensity 9400, od kterého si slibují velké věci. Nedávné úniky na něj vrhly světlo a my díky tomu víme, co můžeme očekávat.

Při vývoji tohoto čipu MediaTek spolupracuje s ARM na nové architektuře Blackhawk. Údajně půjde o špičkovou technologii, která způsobí revoluci v mobilním světě v rámci efektivity a zvýšení výkonu. Všeobecně se očekává, že začlenění ARMv9 umožní MediaTeku v jeho nadcházejícím čipu efektivněji zpracovávat složité pracovní situace. Na tohle nám časem odpoví benchmarkové testy, jako je AnTuTu nebo GeekBench.

Kromě spolupráce s ARM bude nový čip vyroben 3nm procesní technologií TSMC. Volba na TSMC je vcelku rozumná, protože se jedná o jednoho z největších výrobců čipů na trhu. Při zachování jader nabídne Dimensity 9400 výjimečnou energetickou účinnost, což je zásadní pro mnoho uživatelů lpících na baterii.

Nová 3nm výrobní technologie představuje významný skok ve výrobě polovodičů. Slibuje vyšší výkon a energetickou účinnost. Bohužel se pak tato technologie promítne také do ceny, což by se zas každému uživateli nemuselo líbit.

Kvalitativní skok díky spolupráci ARM a MediaTeku bude velký s tím, že se výrazně promítne do uživatelských zkušeností. Na silně konkurenčním trhu bude mít MediaTek výhodu. Je klidně možné, že jeho služby opět využije zas o něco více značek než minulý rok. Je pravděpodobné, že ostatní společnosti se pokusí tchajwanského giganta dohnat, a tak můžeme očekávat, že trh s čipy teď bude nabitý se vším všudy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, wccftech.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *