GTA 6: Na povrch vylezlo několik klíčových novinek, které zásadně ovlivní hru

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

GTA 6 uniklo v roce 2022, tedy ještě před oficiálním odhalením traileru na začátku tohoto měsíce, a tato událost prozradila o chystaném titulu mnohé. Fanoušci se dozvěděli o některých novinkách této hry, o jejím umístění, a dokonce i o hlavních hrdinech. I když byly uniklé videoklipy z internetu většinou odstraněny kvůli právním problémům, občas se na internetu znovu objeví.

Od 5. prosince 2023, kdy společnost Rockstar Games oficiálně představila hru Grand Theft Auto 6 prvním trailerem, se hráči nesmírně těšili, až se o ní dozvědí více. Jak se dalo očekávat, video potvrdilo spoustu věcí odhalených v únicích z roku 2022, ale stále je toho ještě hodně, o čem se musíme dozvědět.

Zde je tedy pět důležitých věcí, které jsou vidět na uniklých záběrech z hraní v roce 2022 a které poskytují náhled na to, jak bude chystaná hra vypadat.

Úniky z hraní GTA 6 odhalují následující skutečnosti

1) Dva hlavní hrdinové

Poslední úniky z roku 2022 při hraní GTA 6 vyvolaly spekulace o tom, že hra bude mít dva hlavní hrdiny. Zasvěcenci jako Jason Schreier tvrdili, že v titulu budou jako dva hratelní protagonisté běloch a latinoameričanka. Bylo také odhaleno, že se jmenují Jason a Lucia.

Bylo také zmíněno, že hráči budou moci mezi postavami libovolně přepínat. Stejně jako v předchozích hrách se však tato možnost pravděpodobně odemkne až po dosažení určitého bodu v příběhu.

Oficiální trailer odhalil Lucii jako hratelnou hlavní hrdinku, a přestože se v něm objevil i mužský představitel, jeho jméno nebylo prozrazeno. Očekává se, že druhý trailer GTA 6 nám o něm prozradí více.

2) Realistický zbraňový systém

Na rozdíl od předchozích her Grand Theft Auto už hráči nebudou moci nosit po kapsách masivní arzenál zbraní. Úniky z roku 2022 odhalily, že zbraňový systém chystaného titulu se bude více podobat tomu, který je v Red Dead Redemption 2, dalším titulu s otevřeným světem od Rockstaru, který klade větší důraz na realismus.

Očekává se, že hráči budou moci přepínat mezi zbraněmi, vybavením a výstrojí na přepracovaném kolečku zbraní, které se podobá tomu z RDR2. Postavy také pravděpodobně budou moci nosit zbraně na zádech. Z uniklých klipů vyplývá, že budou moci držet pouze dvě pušky a dvě pistole najednou, stejně jako v RDR2. Další zbraně by mohly být uloženy ve vozidlech, i když to nelze potvrdit.

3) Více oblastí Leonidy

Trailer prozradil, že Grand Theft Auto 6 se bude odehrávat v Leonidě. Devadesátivteřinový klip se však zaměřil především na Vice City, což je verze Miami od Rockstaru.

Jak již dříve prozradil únik mapy GTA 6 Vice City, kromě hlavního města se v tomto titulu objeví i několik nových oblastí. Hra obsahuje oblast mokřadů, která vychází z Everglades, a také několik měst, jako je Hamlet a Port Gellhorn.

Mezi další venkovské regiony patří Kelly County, Vice-Dale County a Leonard County. Jejich skutečnými protějšky se zdají být Collier County, Miami-Dade County, respektive Broward County. Některé z nich byly k vidění v traileru, zatímco jiné byly spatřeny pouze v únicích.

Jeden z uniklých záběrů z GTA 6 z roku 2022 zřejmě ukazoval Port Gellhorn, kde hlavní hrdinové vykrádají restauraci. V neoficiálních klipech je k vidění také VCPD (policejní oddělení Vice City) a systém metra, který vychází z miamské podzemní dráhy.

4) Nové zbraně a vozidla

V únicích z hraní GTA 6 v roce 2022 byla spatřena řada zbraní a vozidel, a to jak nových, tak starých. Ikonická vozidla jako Sanchez a Sultan se vracejí spolu s novými možnostmi.

Pokud jde o zbraně, v uniklých klipech bylo vidět několik starých, které byly testovány. Patří mezi ně standardní pistole, útočná puška, RPG a další. Mezi nové zbraně patří něco, co vypadá jako M16, a harpuna, která je pro sérii zcela unikátní.

5) Vylepšené chování NPC

Jedna ze scén z úniku hry GTA 6 ukazuje dvojici hlavních hrdinů, jak vykrádají restauraci a drží její zákazníky jako rukojmí. V dřívějších hrách se NPC prostě snažily utéct, kdykoli hráč vystřelil ze zbraně. Když jste však byli uvnitř, zejména v GTA 4. Tak někteří civilisté se prostě krčili na svých místech.

V uniklém klipu se zdá, že reagují mnohem realističtěji, což vytváří věrohodný scénář s rukojmími. Policisté také reagují přiměřeně. Neukáží se okamžitě, kdykoli dojde ke zločinu, jako je tomu v GTA 5. V další scénách bylo vidět, jak spolu některé NPC konverzují a jedna z nich komunikuje s Jasonem, postavou hráče.

Další novinkou je, že fanoušci nyní netrpělivě čekají na informace o velikosti GTA 6 ke stažení na jejich platformách, protože společnost Rockstar Games potvrdila, že tato hra vyjde na PS5 a Xboxu řady X|S v roce 2025.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sportskeeda.com, carthrottle.com

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *