Herní monstrum Honor 90 GT bylo představeno. Dostalo 24GB RAM, 100W nabíjení a procesor od Qualcommu

Honor
Zdroj: HONOR

Honor včera představil své nové produkty na konferenci v Číně. Prvním produktem představeným tento měsíc byl telefon Magic 6 Lite, který svými specifikaci nenadchl, a to alespoň v porovnání s novým Honor 90 GT, který je uveden společně s novým tabletem Honor Pad 9. Už teď vám můžeme říct, že nové 90 GT sice nemá vlajkové specifikace, ale i tak stojí za pozornost.

Nové zařízení je zajímavé už na první pohled, protože má spíše hranatý tvar s velkým obdélníkovým modulem, ve kterém se nachází hned několik snímačů. Musíme poznamenat, že bílé pruhy okolo nich vypadají více než zajímavě. Hned vedle se ještě nachází LED blesk. Na přední straně telefonu najdeme OLED displej, který má uprostřed nahoře výstřel pro selfie kamerku. Obrazovka má velikost 6,6 palců, rozlišení 1,5K, obnovovací frekvenci 120 Hz, a má sama o sobě ještě tenčí rámečky než nový iPhone 15 Pro. Kromě selfie kamerky v ní nalezneme také snímač otisků prstů.

Uvnitř nového telefonu je loňský vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 2, který spolupracuje s obří 24GB RAM a 1TB vnitřním úložištěm. Je to vůbec první telefon čínské značky, který nabízí taková enormní úložiště. Dlouhou výdrž uživateli zajistí 5200mAh baterie s podporou superrychlého 100W nabíjení. Honor 90 GT dále nabízí efektivní odvod tepla tak, aby se nadměrně nepřehříval.

Honor 90 GT má hned 3 fotoaparáty

V již zmíněném modulu na zadní straně má zařízení hned dva snímače. Tím prvním je 50MP hlavní fotoaparát Sony IMX906 s podporou optické stabilizace a tím druhým zase 12MP ultraširokoúhlý objektiv. Selfie kamerka nacházející se v displeji má 16 MP.

Mezi další vychytávky telefonu patří WiFi, Bluetooth, GPS či duální stereo reproduktory. Avšak za zmínku také stojí čip C1 vylepšující konektivitu nebo pohon X-Axis. Z pohledu softwarového běží 90 GT na MagicOS 7.2 založeném na nejnovějším Androidu 14.

Cena je různá v závislosti na velikosti úložiště. Nicméně začíná na 365 USD za variantu 12GB RAM + 256GB interního úložiště a končí na 520 USD za variantu 24GB RAM + 1TB interní úložiště. Dostupnost mimo Čínu není v tuto chvíli známá. Nicméně se nedomníváme, že by se dostal i k nám.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, review-plus.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *