HONOR Magic5 Pro: Nejlepší možná volba. Takový smartphone tu chyběl

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Je to pouze pár dní, kdy nám společnost HONOR na náš trh naservírovala exkluzivní vlajkový model. Bavíme se samozřejmě o HONOR Magic5 Pro, který zvedl velkou vlnu zvědavosti. Jedná se doposud o nejlepší klasickou vlajkovou loď, kterou tato společnost uvedla na trh. Proto když přišla nabídka tento úžasný model testovat, tak jsem neváhal a pustil se do toho.

HONOR přišel s modelem, který má brutální fotografickou výbavu, nejlepší procesor na trhu, obří baterii a nabízí neuvěřitelných 512 GB interní paměti, kterým asistuje úžasných 12 GB RAM. Tohle je přece konfigurace, která dokáže podlomit kolena i těm největším technologickým tvrďákům. Než se pustíme do samotné recenze. Tak se podíváme na pár parametrů.


HONOR Magic 5 Pro – Specifikace

Rozměry a hmotnost: 162,9 x 76,7 x 8,77 mm a přibližně 219 g

Displej: 6,81palce, LTPO OLED s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 2848 × 1312 pixelů

Procesor: Snapdragon 8 Gen 2 a grafický procesor Adreno 740

Operační systém: Android 13 s MagicOS 7.1

Interní paměť: 512 GB / 12 GB RAM s dynamickým rozšířením 7 GB

Zadní fotoaparát: 50MPx hlavní fotoaparát (f/1.6), 50MPx teleobjektiv (f/3.0) s 3,5x optickým zoomem a 50MPx ultraširokoúhlým fotoaparátem (f/2.0)

Videokamera: 4K s 30/60fps, 1080p s 30/60fps

Přední fotoaparát: 16 MPx / 4K 30fps

Baterie: kapacita 5100 mAh s podporou rychlého 66 W nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení

Mobilní sítě: 5G, 4G, 3G, 2G


Obsah balení: Bohatá startovní výbava

HONOR při obsahu balení myslí hlavně na spokojenost zákazníka. Proto v balení najdeme téměř vše, co k plnohodnotnému používání smartphonu potřebujete. Naštěstí se HONOR nesvezl na módní vlně, kde různí výrobci odstraňují z balení celé nabíječky. Proto je výbava opravdu plnotučná.

V krabičce najdete samozřejmě smartphone. Dále následuje klasická jehla na uvolnění sim karty, plnohodnotné silikonové pouzdro, nabíjecí kabel s USB-C a USB-A koncovkou a v neposlední řadě 66W napájecí adaptér HONOR SuperCharger, který vám smartphone nabije za pár minut.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a zpracování: Prémiové zařízení každým kouskem

Pokud jste milovníkem elegance a jednoduchých tvarů, tak budete z nového Magic5 Pro nadšeni. HONOR skutečně ukázal zařízení, které svým designem nepobuřuje a ukazuje čistou eleganci v této kategorii vlajkových lodí. Design je dnes už poměrně známý, protože HONOR má svůj jasný rukopis. Jedná se o doopravdy velké zařízení, které na druhou stranu nabídne snadno ovladatelné tělo.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Na čelní straně máme krásný velký displej, který disponuje stejným výkrojem ve tvaru pilulky, jako například dříve Huawei Mate 40 Pro. Dále má HONOR příjemně zaoblené hrany na všech čtyřech stranách. Na zadní straně najdeme obří fotomodul, který je chloubou této vlajkové lodi. Musím podotknout, že letošní matná úprava zad se mi líbí mnohem víc než klasická skleněná záda, která byla u předchozí generace. Za prvé to působí více luxusněji a za druhé se výrazně zlepšilo držení, kdy se nemusíte bát, že vám telefon vyklouzne z ruky. A hlavně to limituje nepříjemné otisky prstů, které jsou pak snad úplně všude.  

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

U zadní strany ještě zůstaneme, protože se zaměříme na fotomodul. Ten je u letošní série opravdu velký, ale není tak rušivý. Hlavní výhodu vidím v tom, že není tak ostře vystouplý a postupně přechází do celé zadní strany. Celé to vypadá jednolitě a celkově to zapadá do celého vzhledu telefonu. Na horní straně telefonu najdeme ukrytý reproduktor a infračervený vysílač. Levá strana je zcela čistá bez rušivých elementů s tím, že všechny důležité prvky jsou ukryty na pravé straně. Tady najdeme zapínací tlačítko a lehce nad ním kolébku na ovládání hlasitosti. HONOR zvolil ideální výšku, takže nemusíte nepříjemně přehmatávat. Na spodní straně je USB-C (USB 3.2) port, dále pak slot na sim kartu, mikrofon a reproduktor.

Díky skvělému zpracování a čistému designu telefon získal certifikaci IP68. Hlavním designovým prvkem je leštěný hliníkový rámeček, který obepíná celé tělo a telefonu dodává skutečný punc luxusu.

Displej: Tohle jste ještě neviděli

To je první věc, která vás při zapnutí smartphonu praští do očí. HONOR vsadil na jistotu a vybral momentálně to nejlepší, co můžete na trhu s displeji vůbec koupit. HONOR Magic5 Pro nabídne skvělý LTPO OLED displej o velikosti 6,81″. Jeho hlavní výhodou je pak možnost měnit obnovovací frekvenci v neuvěřitelném rozsahu 1 až 120 Hz. Díky této technologii smartphone výrazně šetří baterii. Displej dále disponuje jasem až 1800 nitů, díky tomu je čitelnost i za ostrého slunečního světla samozřejmostí.

HONOR na displej použil i tvrzené sklo vlastní výroby. Rozhodl se jít vlastním směrem a nepoužívá konkurenční výrobek od společnosti Corning, která je známá výrobou skel Gorilla glass. Krom použití vlastního tvrzeného skla, tak HONOR Magic5 Pro má na displeji nalepenou bezpečnostní fólii.  

Rozlišení displeje je 2848 × 1312 px. Díky tomuto rozlišení displej dosahuje jemnosti kolem 460 PPI. Magic5 Pro také samozřejmě nabízí funkci inteligentního rozlišení, kde se upravuje rozlišení podle dané aplikace. To má za následek úsporu baterie, která je díky tomu méně vytížena. Za zmínku tak určitě stojí certifikace HDR10+, kterou jistě oceníte, pokud například kouká na telefonu na Netflix nebo jiné streamovací služby.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Jak už jsem zmiňoval nahoře v popisu, tak displej je na všech stranách krásně zaoblený. Pravá a levá strana je citelně více zaoblena v porovnání s horní a spodní. Díky tomu se telefon mnohem lépe ovládá a práce na displeji je skutečně příjemná. Například používání gest je výrazně pohodlnější než u klasického rovného displeje.

V displeji najdeme také ukrytou čtečku otisků prstů, přičemž HONOR sáhl po optické variantě. Teď asi většina čtenářů zbystřila, protože určitě víte, že předchozí model Magic4 Pro nabízel ultrazvukovou čtečku. Důvod, proč HONOR letos sáhl po „starší“ verzi čtečky, nevíme. I když tu najdeme jinou čtečku oproti předchůdci, tak nemusíte mít strach. Na modelu Magic5 Pro čtečka funguje skvěle. Její přesnost je skvělá i když máte například vlhké prsty. Vzhledem k využité technologii nabídne hlavně bleskovou odezvu, která se vám bude hodit za každé situace.

Naštěstí to společnost HONOR vykoupila tím, že výrazně zlepšila zabezpečení pomocí biometrického odemykání obličejem. Nově totiž pro odemčení telefonu HONOR Magic5 Pro využívá selfie kameru a ToF 3D senzor. Je to výrazná změna, protože většina jiných výrobců se stále spoléhá na 2D sken obličeje.

Honor Magic5 Pro má však jedno eso v rukávu – pokročilé biometrické rozpoznávání obličeje. Většina smartphonů s Androidem, včetně vlajkových lodí konkurenčních značek, jako je Xiaomi, Samsung či Vivo spoléhá na obyčejný 2D sken. Ten není příliš bezpečný, a ani nefunguje ve zhoršených světelných podmínkách, tak zde se můžete těšit na rozpoznávání obličeje pomocí selfie kamerky a ToF 3D senzoru. Následné snímání vašeho obličeje tedy probíhá podobně jako u HUAWEI nebo iPhonu. Musíte otáčet hlavou do všech stran, aby smartphone získal váš přesný 3D sken obličeje.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Zvuk: Stereo je samozřejmostí

HONOR Magic5 Pro je vybaven dvojicí kvalitních reproduktorů, které vás skutečně nadchnou. Jeden najdete umístěný nahoře a druhý samozřejmě ve spodní části. Reproduktory jsou schopny dokreslit pěkný stereo efekt a i když se to nemusí zdát, tak nabídnou velmi slušnou porci hlasitosti. Reproduktory vám nabídnou dostatek zvukového výkonu například při hraní her, sledování filmů i při poslechu hudby. Pravdou je, že HONOR dokáže vykouzlit i docela silnou basovou složku, která u smartphonů nebývá zvykem.

Baterie: Doposud nejdelší výdrž, kterou známe

Při běžném používání během mého testování, které se skládalo například z hraní her, fotografování, poslechu hudby, pouštění videa a k tomu přidejte stovky zpráv a několik telefonních hovorů, tak vydrží Honor Magic5 Pro bez problémů až do noci, přičemž zbývá přibližně 20 % kapacity baterie. Takže celodenní výdrž na jedno nabití je samozřejmostí.

Přeci jenom ještě aby ne. HONOR u tohoto modelu sáhl po baterii s kapacitou 5100mAh, která telefon zásobuje dostatečnou porcí energie na celý den. Oproti svému předchůdci jsme se dočkali vylepšení o nějakých 500 mAh, což už je slušná porce energie navíc.

Velkou roli taky hraje skvělá vyladěnost systému jako celku. Tady si dal HONOR skutečně záležet s tím, že systém je velmi úsporný. Pokud jsem na telefonu nehrál hry, tak nebyl žádný problém se dostat na dvoudenní výdrž. To vám mnoho vlajkových telefonů v dnešní době nenabídne.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Pokud se ovšem zaměřím na nabíjení, tak tady jsem byl malinko zklamaný. Přeci jenom předchozí generace na tom byla o poznání lépe. Například model Magic4 Pro nabízel 100W nabíjení pomocí kabelu, ale i bezdrátu. U současné generace se musíme spokojit „pouze“ s 66W nabíjením pomocí kabelu a 50W bezdrátovým nabíjením. Chápu, můžete namítnout, že to není zásadní problém, ale když to měla předchozí generace, tak proč ne tato?

Na obranu HONORu aspoň říkám, že i tak je nabíjení dostatečně rychlé. Při plném nabití z 0 na 100 % se dostanete na 40 minut, což je skutečně i tak solidní výsledek.

Výkon: To nejlepší, co můžete momentálně získat

Tady nemá cenu moc spekulovat nad tím, jaký procesor HONOR do své vlajkové lodi použil. HONOR Magic5 Pro v oblasti procesoru opět nabízí to nejlepší. Proto tedy čínská společnost sáhla po Snapdragonu 8 Gen 2. Druhá generace tohoto procesoru si výrazně polepšila od svého předchůdce, protože nabízí špičkový výkon, ale zároveň nabízí skvělou energetickou efektivitu. V současnosti je jediným konkurentem tohoto procesoru pouze Mediatek Dimensity 9200, který není na našem trhu ještě tolik rozšířený.

Pokud se teďko podíváme na velikost interní paměti, případně velikost RAM, tak vám slibuji, že se vám na tváři udělá skutečný rohlík. Jak jsem zmínil na začátku této recenze, tak HONOR zvolil vynikající kombinaci. Konkrétně 512 GB interního úložiště typu UFS 4.0. K tomu si přidejte 12 GB RAM typu LPDDR5X, které jsou neuvěřitelné rychlé. A aby toho nebylo málo, tak HONOR Magic5 Pro umí navýšit paměť RAM ještě o 7 GB pouze tedy aspoň „softwarově“. Konkrétně vypůjčením paměti z interního úložiště. Tohle vám skutečně nenabídne žádná současná vlajka na trhu.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Je celkem jasné, že se chtěl HONOR touto nadupanou konfigurací jasně odlišit od své konkurence. Jde aspoň vidět, že to skutečně myslí vážně a o zákazníky hodlá bojovat tím nejlepším, co má momentálně k dispozici.

Fotoaparát: HONOR předčil všechna očekávání

HONOR u tohoto modelu vsadil na královskou foto výbavu, která nemá problém zahanbit i dražší konkurenční modely. HONOR Magic5 Pro na zadní straně nabídne tři fotoaparáty a na čelní najdeme jednu selfie kameru.

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Svět Huawei

Zadní výbava se skládá ze tří 50Mpx fotoaparátů. Jedná se o standardní snímač, dále pak ultra širokoúhlý snímač a teleobjektiv. Hlavní standardní fotoaparát je osazen větším snímačem 1/1,12 se světelností f/1,6, ultra širokoúhlý dostal světelnější clonu f/3,0 a teleobjektiv používá clonu f/2,0. Pokud jste milovníkem selfie, tak budete nadšeni. HONOR Magic5 Pro nabízí 12MPx selfie kameru, která disponuje rozsahem 100 stupňů. Díky tomu se do záběru s vámi vejde i skupina přátel.

Jak je dneska už celkem zvykem, tak i u selfie kamery můžete použít částečný zoom. Konkrétně můžete zvolit z přednastavených režimů 0,7, 0,8 a jednonásobné přiblížení. Přední kamera také dokáže zaznamenat 4K video při slušných 30 snímcích za vteřinu.

Od Honoru jsem měl v tomto ohledu velká očekávání. A musím říci, že jsem se nespletl a byl mile překvapen. Fotografie, které vám naservíruje hlavní snímač, jsou skutečně skvělé. Nabídnou enormní úroveň detailů, špičkovou ostrost a věrohodné barevné podání. I když v některých scénářích bych řekl, že jsou snímky zbytečně moc saturované. I když to je silně individuální. Někomu to může připadat fajn.

Osobně musím HONOR pochválit za to, že konečně zakomponoval do primárního senzoru optickou stabilizaci. Ta u předchozího vlajkového modelu nebyla a byl to hlavní kámen úrazu. To bylo společnosti HONOR vyčítáno řadou zákazníků, ale i například Youtuberů. V této generaci je vše v pořádku a stabilizace pracuje špičkově. Nemusíte mít strach, že vám mírný pohyb ruky pokazí celou fotku.

Rád bych se nyní chvilku rozepsal o teleobjektivu, který nabízí 3,5násobné optické přiblížení. Pokud vám to přijde málo, tak vás uklidním. Protože dále nabídne například 10násobný hybridní zoom a jako třešničku na dortu si můžete smlsnout na 100násobném digitálním zoomu. Překvapilo mě, že například i snímky při použití například 50násobného přiblížení jsou mnohdy velmi čisté a bez šumu. Samozřejmě hlavním předpokladem je velký dostatek světla. Zoom se na tomto smartphonu skutečně povedl a nebojím se říci, že v tomto segmentu se HONOR pomalu vyrovná společnosti HUAWEI, která je v kategorii přibližování skutečným králem.

Jako poslední nám zbývá ultra širokoúhlý objektiv. Ten nabízí velmi široký rozsah, který vás překvapí svojí kvalitou a ostrostí snímků. U širokoúhlých objektivů bývá zvykem, že v rozích bývají mnohdy rozostřené, případně upadá jejich kvalita. Na tomto problému si vylámalo zubů hodně výrobců vlajkových lodí. Tady se to Honoru povedlo dokonale, protože snímky po stranách svoji kvalitu neztrácí a zachovávají si ostrost.

V oblasti nočních snímků udělal HONOR velký pokrok. HONOR dal to fotoaparátu skutečné maximum a je to vidět. Noční snímky jsou čisté, ostré a bez šumu. Snímky mají reálné podání barev, které je například věrohodnější než u Xiaomi nebo Samsungu. Noční fotky skutečně překvapily.

Teďko se v rychlosti zaměříme na video. Dnešní doba už nahrává spíše 4K záznamu než klasickému Full HD. HONOR naštěstí nabídne oboje, ale věříme tomu, že většinou budete natáčet právě na 4K při 60 snímcích za vteřinu. Pokud se malinko uskromníte a snížíte snímkování na 30 snímků za vteřinu, tak můžete natáčet ve 4K i na ultra širokoúhlý objektiv.

Například teleobjektiv pro natáčení videa nevyužijete vůbec. Zřejmě se jedná o rozhodnutí Honoru, protože jiní výrobci tuto možnost poskytují. Třeba jí HONOR postupem času přidá pouze pomocí aktualizace, ale to je zatím ve hvězdách.

Software: Dlouholetá podpora je klíč k úspěchu

HONOR Magic5 Pro je v tomto oboru v rámci čínské společnosti trochu průkopníkem, protože jeho podpora je přelomová. Tato vlajková loď má zajištěné tři velké systémové aktualizace. Díky tomu se na tomto smartphonu dočkáme ještě Androidu 16. A aby toho nebylo málo, tak HONOR přidal dalších 5 let bezpečnostních aktualizací. Je to skutečně neuvěřitelné, ale HONOR zcela změnil svoji politiku s tím, že nabízí pořádný nášup aktualizací na několik let dopředu.

Mimo jiné smartphone přichází se systémem Android 13, který je osazen nástavbou MagicOS 7.1. Jak bývá u Honoru zvykem, tak tu najdeme typické funkce jako Honor Share, Honor Connect, Honor Zdraví atd. Jsou to aplikace přímo od Honoru, která vám budou usnadňovat propojení mezi zařízeními stejné značky.

Jinak samotný systém je velmi rychlý a plynulý. Po celou dobu testování jsem se nesetkal s jediným zásekem, případně zamrznutím. Celá optimalizace systému, respektive nástavby MagicOS, je skutečně brilantní. I když už spojení mezi Huawei a Honorem neplatí. Tak tady najdete mnoho společných prvků, která stále připomínají společnou minulost. Proto si myslím, že je HONOR tak oblíbený u dřívějších majitelů Huawei.

Závěr: HONOR si konkurenci s přehledem namazal na chleba

HONOR nám v letošním roce naservíroval vlajkovou loď, kterou tady telefony s Androidem už delší dobu potřebovaly. Myslím si, že nebudu přehánět, když povím, že v současnosti je HONOR Magic5 Pro asi ta nejlepší volba, kterou si můžete na našem trhu vybrat. Pokud vezmu v potaz cenu, která činí 29990,- , tak se prozatím jedná o nejlepší mobil v poměru cena/výkon.

Zařízení nabízí v současnosti nejlepší procesor na trhu, nejlepší displej na trhu, neuvěřitelných 512 GB interního úložiště a jako bonus 12 GB RAM. A tohle všechno napájí obří baterie s kapacitou 5100 mAh. K tomu započítejte plnotučnou fotografickou výbavu a vznikne vám sestava, kterou vám případná konkurence nabídne o několik tisíc dráž.

Kde jsem malinko zklamaný, tak je slabší výkon nabíjení a horší čtečka otisků prstů oproti předchozí generaci. Tady by si HONOR zasloužil plácnout přes prsty, aby viděl, že i tyto detaily jsou pro nás uživatele důležité. Na druhou stranu zase nabízí výrazně lepší zabezpečení pomocí 3D biometrického snímání obličeje, takže se HONOR malinko z tohoto prohřešku vykoupil.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

HONOR Magic5 Pro na Zboží.cz

HONOR Magic5 Pro
Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *