Honor představí nejlevnější skládací telefon na světě. Cenovka má být pod 20 tisíc korun

honor
Zdroj fotografie: Honor

Skládací smartphony měly na samém počátku jeden velký problém – cenu. Ta byla mnohdy vyšší než u běžných vlajkových telefonů, které skládačky nebyly. Nicméně, jak jde s novou technologií čas, tak začíná klesat i cena, a to především předchozích generací.

Postupně zdražují i běžné vlajkové telefony, a tak nyní cena vůbec nevypadá tak hrozně jako na začátku. Honor se však rozhodl proto, že ceny sníží ještě víc. Má totiž v plánu uvést na trh nový model Magic V2 Lite, který má být poháněn procesorem Snapdragon 8+ Gen 1.

Nového telefonu se dočkáme již v září s tím, že si bude muset poradit s konkurencí iPhone 15 a Huawei Mate 60. Tohle obě jsou očekávané řady, které můžou s kartami na trhu s telefony poměrně hodně zamíchat. Počáteční cena nového skládacího smartphonu bude v Číně 685 dolarů, což je v podstatě dvakrát levnější než aktuální model Magic V2.

Když si to přepočteme na české koruny, tak se dostaneme na krásných 15 000 Kč. To je cena, jak za telefon vyšší střední třídy. Pokud se takový smartphone dostane na globální trh, tak můžeme počítat s tím, že oblíbenost skládacích telefonů půjde nahoru, zatímco cena dolů. Další informace kromě ceny a procesoru o chystaném telefonu neznáme.

Bohužel je téměř jisté, že takový smartphone nebude mít natolik kvalitní pant jako dražší modely. To můžeme předpokládat i v rámci baterie či fotoaparátu. Nový Honor Magic V2 téměř osmipalcový OLED panel se 120Hz obnovovací frekvencí. Běží na softwaru Android 13 s MagicOS společnosti Honor. Fotoaparáty tvoří 50MP hlavní snímač s 20MP teleobjektivem a 50MP ultraširokoúhlým objektivem. A nakonec, dost dlouho výdrž baterie vám zajistí 5000mAh baterie s 66W kabelovým nabíjením.

Budoucnost skládacích telefonů se zdá být zcela jasná. Je možné, že jednou nahradí dnešní konvenční telefony, ale jak všichni víme, tak mnoho lidí nemá rádo změny. Pokud se tak někdy stane, bude to opravdu v daleké budoucnosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *