Honor představil nový tablet s procesorem od MediaTeku

Honor
Honor Pad V8 / Zdroj footgrafie: Honor

Po delší odmlce nám Honor představil nový tablet s názvem Honor Pad V8. Byl oficiálně uveden v Číně s velmi zajímavými specifikacemi a přijatelnou cenou. Trh s tablety byl do roku 2019 spíše na ústupu, ale od té doby se především kvůli Covidu-19 zase zvednul.

Mnoho lidí totiž muselo být doma, což je přimělo ke koupi tabletu z toho důvodu, aby na něm mohli pracovat a to zároveň začalo zvedat konkurenci. Pandemie už sice přešla, ale stejně se trh s tablety zajímavě vyvíjí. To potvrzuje i Honor s jeho novým tabletem, který má procesor od MediaTeku a rozlišení 2,5k.

Nové zařízení má obrovský 11palcový LCD displej s velkou obnovovací frekvencí 120 Hz. Uvnitř samotného zařízení nalezneme čipset MediaTek Dimensity 8020 společně s 8GB RAM a 128GB interním úložištěm. Dimensity 8020 je na trhu teprve krátce, a tak o něm ještě nemáme tolik informací. Nicméně vzhledem k tomu, že ho Honor použil, tak na něj bude spoleh. Tablet bude podporovat technologii Honor TurboX, která nám slibuje zvýšený výkon zejména při hraní her. O zvuk se u něj postarají čtyři reproduktory se speciálním materiálem Polymer Bass Micron. Cílem je poskytnout vysoce kvalitní a pohlcující zážitek podobný tomu v divadle. Dlouhou výdrž nám zase zajistí 7250mAh baterie s podporou 22,5W nabíjení.

V kooperaci s funkcí Honor TurboX bude fungovat MagicRing, které umožní interakci různých obrazovek. Nejpravděpodobnější je tato spolupráce s nejnovějšími notebooky MagicBook X14 a X16. Od rozbalení na novém zařízení na něm poběží Android 13 s MagicOS 7. Dále má podporu pro stylus Honor Magic Pencil 3, které vám usnadní kreslení anebo psaní v nějakém dokumentu.

Nejnovější tablet váží pouhých 485 gramů a tloušťku pouhých 7,35 mm. Verze s 128GB interním úložištěm se bude prodávat za 1799 čínských juanů (cca. 5500 Kč), zatímco za verzi s 256 GB si připlatíte 100 čínských juanů (300 Kč). Dostupnost na globálním trhu není v tuto chvíli známá, ale předpokládáme, že se vydá do Evropy a na další trhy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *