Honor představil funkci, díky které můžete ovládat své auto pouze očima

Honor
Zdroj: Svět Huawei

Technologie se neustále vyvíjí. Technologičtí giganti se neustále předbíhají a každý chce mít nějaký svůj triumf. V minulosti byly telefony jen tlačítkové, později Apple přišel s dotykovými displeji a nyní už existují telefony s ohebným skládacím displejem. Honor nyní přišel s novou technologií, kterou může změnit celou hru. A to pouze s pomocí umělé inteligence.

Honor vyvinul technologii, která využívá umělou inteligenci ke sledování pohybů vašich očí a umožňuje vám provádět úkoly na telefonu, aniž byste se ho dotýkali. Určitě vás zajímá, jak spolehlivě to funguje. No, dost na to, abyste mohli řídit své auto. Sledování očí společnosti Honor s umělou inteligencí může změnit způsob ovládání smartphonu podobně jako když uživatelé přecházeli z tlačítkových telefonů na dotykové. Britský odborník na automobily James Brighton to demonstroval tím, že pohyboval autem očima, a to pouze pomocí smartphonu Honor Magic 6 Pro.

Demo společnosti Honor předvádí sílu technologie sledování očí. Pomocí Honoru Magic 6 Pro odborník ovládal motor a pohyb auta pouhým pohledem na ovládací prvky na obrazovce. To podtrhuje potenciál sledování pohybu očí k revoluci v našich interakcích s technologiemi. Nová funkce zní skoro až neuvěřitelně, ale rozhodně ji ocení někdo, kdo má nějaké postižení nebo svalovou nemohoucnost. Další bonus spočívá v tom, že večer, když je člověk třeba unavený z celého dne, tak nemusíme muset klepat na displej a o vše se postarají jeho oči. Nicméně, to je ještě daleká budoucnost. Nová technologie od Honoru bude ještě muset projít mnohými schváleními, než si ji my, uživatelé, užijeme v telefonech.

Jestli chcete získat ještě více informací o nové technologii, tak byste určitě neměli vynechat konferenci Honoru na téma umělé inteligence, a to na akci MWC24 v pondělí 26. února v 17:00 středoevropského času.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, timesnownews.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *