Honor představil nový MagicOS 8 s funkcemi založenými na umělé inteligenci

MagicOS
Zdroj fotografie: Honor

Jak už se delší dobu vědělo, tak Honor včera v Číně představil novou verzi svého operačního systému v podobě MagicOS 8. Nová verze přichází s umělou inteligencí a vylepšeným uživatelským rozhraním. Během představování nového systému jsme se také dočkali nového MagicLM, což je velký jazykový model pro zařízení Honor. CEO Honoru, George Zhao, uvedl, že nový software je významným krokem k tomu, aby uživatelům přinesl dobrou interakci mezi lidmi a zařízeními.

Společnost představila funkci Magic Portal, což je zjednodušeně řečeno funkce doporučení zkratek. Ta uživatelům umožní přepínat mezi aplikacemi pouhým přejetím prstem. Novou funkci v Číně podporuje již přes 100 populárních aplikací. Jsou to aplikace, které jsou zaměřeny na různé kategorie – cestování, produktivita, sociální sítě, zábava, nakupování a jídlo. Mezi nejoblíbenější aplikace využívající Magic Portal patří Baidu Map, Amap, Didi, Bilibili, Douyin, Youku či Alipay.

Jazykový model MagicLM pracuje se sedmi miliardami parametrů, které se navíc zpracovávají ve zvýšeném soukromí. V rámci tohoto kroku Honor navázal partnerství se společností Qualcomm tak, aby jazykový model fungoval hladce a efektivně v kooperaci se Snapdragonem 8 Gen 3. MagicLM je schopný generovat videa s tím, že je prvním v oboru, kterému stačí říct, co uživatel na videu vlastně chce. A nakonec ještě podporuje hlasového asistenta YOYO.

Nový MagicOS si potrpí na soukromí

Vylepšením také prošla funkce MagicRing, která telefonu umožňuje bezproblémové spojení s okolními zařízeními. Nyní je o 25 % energeticky účinnější s ohromným 500% zrychlením. Uživatele potrpící si na soukromí zase potěší nové možnosti, které systém nabídne. Díky němu budete moct přesouvat soubory do soukromého prostoru prostřednictvím Magic Portal. Otravných vyskakovacích reklam se zase zbavíte díky zatřesením smartphonu. A nakonec, veškeré zpracování osobních údajů probíhá na samotném zařízení.

Dnes bude s tímto systémem představen vlajkový smartphone Honor Magic 6 s tím, že se tento systém pak objeví i na dalších zařízení, včetně modelů střední třídy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sparrowsnews.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *