Honor představil nový smartphone se 100MPx fotoaparátem a procesorem od MediaTeku

Honor
Honor X50i v různých barvách / Zdroj fotografie: Honor

Od doby, co se cesty Honoru a Huawei rozdělily, si jde každá společnost svou cestou. Zatímco se Honor snaží postupnými kroky vydrápat na vrchol, tak jako tomu bylo pod Huawei, tak jeho mateřská společnost se potácí v problémech.

To pochopitelně mnoho fanoušků mrzí, a tak se někteří musí rozhodovat o tom, zda u Huawei zůstanou nebo přejdou k někomu jinému. A o to Honoru přesně jde, chce přetáhnout zákazníky Huawei, ale povede se mu to? V tuto chvíli společnost sází na její vlajkovou řadu Magic5 a v rámci střední třídy nově i na model Honor X50i, o kterém si dnes něco řekneme.

Nový smartphone je nástupcem modelu Honor X40i z minulého roku, který měl procesor MediaTek Dimensity 700 a byl představen v červenci 2022. Nové zařízení má procesor MediaTek Dimensity 6020, 90Hz displej, 256GB interní úložiště či 100MPx duální zadní fotoaparát.

Na přední straně telefonu najdeme 6,73palcový IPS LCD displej s klasickým výstřelem uprostřed nahoře. Ten podporuje FullHD+ rozlišení 2388 x 1080 pixelů, obnovovací frekvenci 90 Hz a poměr obrazovky k tělu příjemných 93,6 %. Čtečka otisků prstů se nachází na boční straně zařízení v tlačítku napájení vzhledem k tomu, že nový model nemá OLED displej.

Honor
Honor X50i v různých barvách / Zdroj fotografie: Honor

Pak uvnitř smartphonu máme čipovou sadu MediaTek Dimensity 6020 v kombinaci až s 12GB LPDDR4x RAM a 7GB virtuální RAM. Interní úložiště je o maximální velikosti 256 GB s rychlostí úložiště UFS 2.2. Baterie s kapacitou 4500 mAh má podporovat 35W rychlé nabíjení. Po fotografické stránce nás Honor X50i neuchvátí, protože na jeho zádech nalezneme modul se dvěma fotoaparáty, přičemž ten hlavní má 100 MPx a ten druhý je zde naprosto zbytečný. Jedná se pouze o 2MPx snímač pro rozmazání hloubky ostrosti. LED blesk je zde samozřejmostí. Software je tvořen novým Androidem 13 s Magic UI 6.1 společnosti. Váha zařízení se pak pohybuje okolo 179 gramů.

Nový telefon od Honoru je dostupný ve dvou konfiguracích – 8 GB RAM + 256 GB interní úložiště nebo 12 GB RAM a 256 GB interní úložiště. První varianta stojí 217 USD a druhá je hned o 30 dolarů dražší. Co se týče barevných variant, tak X50i je dostupný v barvách černé, zelené, bílé a růžové. O globálním vydání nevíme vůbec nic.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *