HONOR je nově hráčem číslo jedna! Jeho vlajkové lodě dostanou podporu až 5 let

HONOR
HONOR Magic5 Pro / Zdroj: Svět Huawei

Jestli něco majitele telefonů se systémem Android trápí, tak jsou to krátké aktualizace. Přeci jenom většina společností nabízí maximálně 2 až 3 roky podpory. Poté telefon dostane párkrát do roka bezpečnostní aktualizaci a jeho příběh se pomalu uzavírá. Tohle ovšem není případ společnosti HONOR, která zcela mění pravidla hry na tomto trhu.

Je to pouze pár týdnů, kdy se na náš trh dostal nový vlajkový model HONOR Magic5 Pro. Mimo jiné se sluší říci, že ho už nyní máme v redakci a brzy se můžete těšit na jeho podrobnou recenzi. HONOR se s letošním modelem skutečně vytáhl, a nastavil laťku skutečně vysoko.

Spolu s ním do Evropy dorazil také skládací model HONOR Magic VS, která na MWC 2023 sklidil několik ocenění. Nebudeme příliš odbíhat od tématu a vrátíme se zpět k aktualizacím a bezpečnostním podporám. K dnešnímu dni nám společnost HONOR potvrdila, že u nových vlajkových lodí HONOR Magic5 Pro a HONOR Magic VS budou prodloužené updaty softwaru.

To tedy nově znamená, že u obou modelů se tedy dočkáme až 3 let pravidelných softwarových upgradů a 5 let dalších bezpečnostních záplat. Není to pro nás jako uživatele úžasné? Jsme rádi, že se tímto směrem HONOR vydal, a nabídne nám skutečně dlouho podporu a tím i delší životnost jejich zařízení.

HONOR
Zdroj: HONOR

Jaký je nový HONOR Magic5 Pro?

HONOR nabídne LTPO 6,81“ displej s unikátním zaoblením na všech čtyřech hranách garantuje opravdu pohlcující zážitek při sledování filmů, hraní her nebo třeba čtení elektronické knížky. Navíc s vylepšenou technologií zvýšené svítivosti se HONOR Magic5 Pro postará o stálé jasné a živé barvy, i při přímém slunečním světle, a to při jasu až 1800 nitů. Díky duální kalibraci jasu se můžete spolehnout na stálost barevného rozlišení, ať už v interiéru, při typickém jasu 120 nitů, nebo v exteriéru, při typické úrovni jasu 800 nitů.

Speciální čip pro vylepšení displeje zvyšuje obrazovou a zároveň zajištuje vyšší snímkovací frekvenci při nižší spotřebě pro plynulejší herní zážitek. Vylepšenou kvalitu obrazu s certifikáty HDR10+ a IMAX Enhanced zaznamenáte i při sledování videí a filmů.

Aby HONOR Magic5 Pro nenamáhal oči, vyzařuje nízké emise modrého světla, což potvrzuje certifikace TÜV Rheinland. Displej současně napodobuje přirozené světlo prostřednictvím technologie dynamického stmívání. Očím ulevuje i Circadian Night Display pro lepší kvalitu spánku a průkopnický displej LTPO s technologií stmívání 2 160 Hz Pulse Width Modulation (PWM) pro minimalizaci blikání obrazovky.

Bezkonkurenční tvorba fotek a videí ve špičkové kvalitě

Odborníky oceněný systém tří hlavních kamer tvoří širokoúhlý objektiv s rozlišením 50 MPx, ultra širokoúhlý fotoaparát 50 MPx a telefoto objektiv 50 MPx. Díky většímu senzoru a větší apertuře je HONOR Magic5 Pro mimořádně výkonný ve vnímání světla a dokáže pořizovat fotografie ve vysokém rozlišení s ohromujícími detaily, bez ohledu na světelné podmínky.

Model HONOR Magic5 Pro je také vybavený zbrusu novou technologií Ultra Fusion Computational Optics, což je výpočetní optický algoritmus doplňující systém kamer. Zásadním způsobem zlepšuje kvalitu fotografií při zvětšení 3,5×–100×, čímž tento model odlišuje od ostatních smartphonů na trhu.

K dalším přednostem fotoaparátu patří HONOR Image Engine a nový algoritmus Millisecond Falcon Capture. Ten umožňuje zachycovat komplexní scény mimořádně rychle a s vysokou mírou detailů. Funkce Super Night Capture umí zachytit i tlumeně nasvícenou scénu a fotoaparát nabízí i systém AI Motion Sensing Capture, který dokáže automaticky detekovat například nejvyšší bod výskoku a zachytit ho na fotografii v ultra vysokém rozlišení.

Díky funkci IMAX Enhanced Movie Master navíc můžete se svým smartphonem HONOR Magic5 Pro natočit a upravovat špičková videa ve filmové kvalitě.

Výkonná vlajková loď s nejmodernější technologií

Díky nejnovější mobilní platformě Snapdragon® 8 Gen 2 si s touto vlajkovou lodí užijete ještě více zábavy a můžete dosáhnout vyšší produktivity. HONOR Magic5 Pro disponuje první architekturou samostatných antén Wi-Fi a Bluetooth ve svém oboru, a tím v porovnání s tradičním designem antén zlepšuje výkonnost Wi-Fi o 200 % a zároveň snižuje Wi-Fi latenci pro maximální flexibilitu a mobilitu.

Smartphone HONOR Magic5 Pro podporuje drátové nabíjení HONOR SuperCharge 66 W a bezdrátové 50 W a jeho super velká baterie o kapacitě 5 100 mAh zajišťuje, že ho můžete používat nepřetržitě po celý den.

Na telefonu HONOR Magic5 běží nejnovější operační systém MagicOS 7.1 založený na Androidu 13 a vybavený mnoha chytrými funkcemi, jako je MagicRing pro spolupráci mezi různými zařízeními a Magic Text pro inteligentní rozeznávání textu pro vaši vyšší produktivitu.

Milovníci her ocení aktualizovanou verzi GPU Turbo X pro vyšší a stabilnější snímkovací frekvenci při nižší spotřebě, která zajišťuje vyšší kvalitu hraní a dokonale plynulou grafiku. Díky flash paměti UFS 4.0 se HONOR Magic5 Pro pyšní neuvěřitelnými rychlostmi úložiště až 4 000 Mbps, což představuje zlepšení o 100 % oproti UFS 3.1. Kromě toho přístroj používá nejnovější paměť LPDDR5X Dynamic Random Access Memory (DRAM), aby se uživatelé mohli dostat ke svým uloženým datům rychleji.

Konkurence

Společnost HONOR tímto modelem míří skutečně vysoko. Proto není divu, že v oblasti konkurence najdeme samé vlajkové modely. Jako hlavního konkurenta můžeme jmenovat Samsung a jeho celou mobilní sérii S23. Zejména pak model S23 Ultra 5G, případně S23+ 5G. Dále pak přichází na mysl například společnost Vivo, která se svým vlajkovým modelem X90 Pro přinesla do kategorie vlajkových lodí svěží vítr.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *