Huawei bude zanedlouho pořádat konferenci ohledně HarmonyOS

Huawei
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Čínský technologický gigant Huawei oznámil, že 18. ledna uspořádá akci o HarmonyOS nazvanou „Hongmeng Eco Thousand Sails Sailing Ceremony“. V Číně se HarmonyOS přezdívá HongmengOS, a tak bychom mohli volně přeložit celý název akce jako „plavbu ekosystému tisíce plachet.“ Někteří fanoušci možná doufají v představení nové verze HarmonyOS, která už nebude vycházet z Androidu, ale to si ještě počkají.

Namísto uvedení nové verze svého operačního systému má společnost v plánu ponořit své myšlenky do budoucí strategie a předvést pokrok ve vývoji nativních aplikací pro HarmonyOS. Na konferenci si budou moci fanoušci vyzkoušet stávající ekosystém operačního systému čínského giganta.

Huawei si klade za cíl spojit se s potenciálními partnery a nalézt nové obchodní příležitosti, které budou přínosné pro všechny. Účastníci, a to dokonce i ti online, budou moci klást otázky a získat tak jakýsi pohled na budoucnost HarmonyOS. Akce se bude konat hned v osmi velkých městech po celé Číně. Konkrétně v Pekingu, Šanghaji, Chang-čou, Nankingu, Čcheng-tu, Sia-menu, Wu-chanu a Čchang-ša. Takže bude přístupná pro široké spektrum lidí.

Co se týče nové verze HarmonyOS, tak u ní očekáváme první vývojářskou verzi v první polovině roku 2024. A ačkoli do uvedení zbývá ještě dlouhá doba, tak už plno společností pracuje na nativních aplikacích pro novou verzi OS. Mezi tyto společnosti patří velká jména, jako je Alibaba, iQivi, Alipay, Meituan, Bilibili a nebo také McDonald’s.

Jeden z představitelů čínského giganta uvedl, že HarmonyOS je nyní dostupné na více než 700 milionů zařízeních. Dokonce si vede tak dobře, že podle odhadů do konce tohoto roku předběhne v oblíbenosti iOS v Číně. Což zní jako pozoruhodný úspěch, a to hlavně v dnešní době, kdy se konkurence neustále zvětšuje.

Huawei spolupracuje s partnery v 18 různých odvětvích, jako jsou hry, obchod nebo cestování.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *