Huawei nova 11 chce být zabijákem základního iPhonu 14. Má na to vůbec předpoklady?

Huawei nova 11
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei se chystá uvést řadu Nova 11 na trh už 17. dubna. Nejnovější série bude pravděpodobně obsahovat tři telefony. To znamená, že bude existovat standardní nova 11, model Pro a model Ultra. Ačkoli se většinou hovoří o verzích Pro a Ultra Huawei Nova 11, skutečnou hvězdou řady by mohl být standardní model. Chcete vědět proč?

Právě unikl obrázek standardního modelu Huawei nova 11. Odhaluje klíčové specifikace displeje a to, o kolik je panel lepší, než ten, který se nachází v iPhonu 14. Je to ale všechno? Ne tak docela! Je toho mnohem víc.

Je Huawei Nova 11 novým králem displejů střední třídy?

Uniklý snímek modelu Huawei nova 11 ukazuje, že obrazovka bude mít velmi tenké rámečky na všech okrajích. Zde je rovnoměrné rozložení rámečků hlavním zdůrazněním, protože se jedná o vlastnost, která se u zařízení střední třídy hledá poměrně těžko. A díky tomu, že má telefon tenké a rovné rámečky, skutečně vypadá jako zařízení z vyšší cenové kategorie.

Kromě toho obrázek modelu nova 11 ukazuje, že obrazovka bude mít na horní straně děrovaný otvor, ve kterém bude umístěn 60Mpx přední fotoaparát. Ano, čtete správně. 60MP selfie fotoaparát na zařízení střední třídy. Tento snímač je natolik schopný, že umožní natáčet 4K selfie videa s překvapivě dobrou snímkovou frekvencí.

Další specifikace telefonu. Huawei to myslí zcela vážně

Obrazovka není jedinou předností telefonu Huawei nova 11. Nedávné úniky naznačují, že telefon bude mít baterii s kapacitou 4500 mAh, což bude více než dost na to, aby vám nabídl skvělý screen-on-time. A díky podpoře 66W rychlonabíjení se nebudete muset příliš obávat ani toho, když baterii dojde šťáva.

Co se týče fotoaparátů na zadní straně, Huawei nova 11 bude využívat 50Mpx sestavu trojitého fotoaparátu. Sestava bude využívat barevný filtr fotoaparátu RYYB, který zlepší kvalitu světla zachyceného hlavním snímačem. A to ve výsledku povede k fotografiím, které nebudou vyžadovat mnoho úprav, aby byly připraveny pro sociální média.

Základní model nova 11 se bude dodávat s 512GB/256GB/128GB úložištěm a bude k dispozici ve čtyřech barevných variantách. Všechny barevné varianty jsou navrženy s matným povrchem, který telefonu dodává mnohem prémiovější vzhled. Přesněji řečeno, nepoznáte, zda se jedná o zařízení střední třídy, nebo o vlajkovou loď.

Pro ochranu budou všechny telefony řady nova 11 vybaveny bezpečnostním sklem Kunlun. Podle posledních informací se toto sklo v podstatě vyrovná sklu Gorilla. Dá se tedy očekávat, že telefony budou mít celkově vynikající odolnost proti poškrábání.

Nicméně jsme se nedozvěděli mnoho informací ohledně toho, s jakým čipsetem bude telefon dodáván. Spekulace uvádějí, že standardní nova 11 by mohla být vybavena čipsetem Snapdragon 7XX. Koneckonců se jedná o zařízení střední třídy, takže nelze očekávat, že bude vybaveno vlajkovou čipovou sadou.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *