Zásadní průlom! McDonald’s vytváří nativní aplikaci pro HarmonyOS

HarmonyOS
Autor fotografie: andreas160578 / Zdroj fotografie: Pixabay

Konkurence v oblasti operačních systémů u telefonů neustále roste. Taková první vlaštovka jako první pro iOS a Android byl HarmonyOS od Huawei. Avšak nezůstalo jen u něj, jelikož nedávno přišlo Xiaomi se svým vlastním operačním systémem HyperOS.

Pro uživatele je určitě pozitivní, že konkurence roste, ale mnohé fanoušky mrzí, že HarmonyOS není dostupné pro telefony globálně. Populárním je především v Číně, kde už před sankcemi Google služby nebyly. Na globálním trhu má Huawei oficiálně dostupný pouze obchod s aplikacemi AppGallery, který ovšem většině uživatelů nestačí.

V tuto chvíli oficiálně seženete v AppGallery jen hrstku aplikací, které jsou dostupné i v Google Play. Mezi ně patří například bankovní aplikace od Raiffeisenbank nebo populární sociální síť TikTok. Musíme podotknout, že se výběr aplikací neustále zvětšuje a problém s nedostupností by tedy mohl být za nějakou dobu minulostí. O čemž svědčí i dohoda Huawei s fastfoodovým řetězcem McDonald’s.

Jeden z čínských bloggerů uvádí, že McDonald’s začal vyvíjet nativní aplikaci pro systém HarmonyOS od Huawei. Dále sdílel fotografie slavnostního podpisu ze společné akce, které se zúčastnila právě americká společnost a čínský gigant. Pokud vám přijde, že pouhá aplikace nic neznamená, tak se mýlíte. Protože v tuto chvíli to minimálně symbolicky znamená, že se velká americká společnost rozhodla podepsat dohodu s Huawei i přes tlak ze strany Spojených států.

HarmonyOS se neustále vyvíjí

Celá tato situace by mohla být jen začátkem vytváření aplikací pro HarmonyOS. Jejich vytvoření by mohlo znamenat vyšší konkurenci pro Android a iOS, což jsou systémy, které kralují globálnímu trhu. Už v září Richard Yu, generální ředitel společnosti Huawei, uvedl, že další verze HarmonyOS je připravena k vydání. Na globálním trhu se však uživatelé musí neustále spokojit se systémem EMUI.

Generální ředitel dále prohlásil, že nativní aplikace pro HarmonyOS přinesou historický skok vpřed v rámci operačních systémů pro telefony. Očekáváme, že se k McDonald’s postupem času připojí další společnosti.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *