Huawei chce představit vlastní umělou inteligenci proti ChatGPT

ChatGPT
Umělá inteligence na notebooku / Autor fotografie: Alexandra_Koch / Zdroj fotografie: Pixabay

ChatGPT je v posledních měsících neskutečně populární. Využívá jej mnoho lidí napříč celým světem s tím, že vám poradí téměř se vším. Přišla s ním společnost OpenAI, kterou podporuje Microsoft. Teď už začíná mít různé konkurenty, protože ostatní společnosti nechtěli být pozadu.

V tuto chvíli je největším konkurentem Bard od Googlu, který je však dostupný pouze ve Velké Británii a Spojených státech. Další konkurencí jsou čínské společnosti, které nepracují jednotně, takže každá společnost má svou vlastní umělou inteligenci. V tuto chvíli to vypadá, že brzy bude mezi ně patřit i čínský technologický gigant Huawei. Ten si nedávno nechal patentovat novou ochrannou známku s názvem NetGPT.

S novou informací přišel web Huawei Central, jež si všiml nově podané ochranné známky „Huawei NetGPT“ u čínského patentového úřadu pro duševní vlastnictví. Ochranná známka je přiřazena do kategorie 9, mezi kterou patří vědecké přístroje. Avšak žádost je v současné době vedena prozatím jako nevyřízená. Dále nemáme žádné další informace o NetGPT.

Z názvu nové ochranné známky jasně vyplývá, že NetGPT bude konkurentem pro další AI chatboty, se kterými se roztrhl po úspěchu ChatGPT pytel. Čínská společnost již dříve uvedla, že nemá v plánu umělou inteligenci společnosti OpenAI integrovat do svých zařízení, ačkoli má Huawei s Microsoftem dobrý vztah. Je tedy pravděpodobné, že primární umělou inteligencí v zařízeních Huawei bude nejspíš NetGPT.

V tuto chvíli nemáme žádné oficiální potvrzení od Huawei, že vážně plánuje vlastního chatbota, který by OpenAI konkuroval. Čím více společností bude na chatbotech pracovat, tak tím větších inovací se dočkáme, ale nesmíme zapomínat na tom, že průkopníkem v tomto směru je ChatGPT, který i já používám téměř každý den. Je to totiž jednodušší než se na Googlu různě proklikávat odkazy a hledat správnou odpověď.

Používáte nějakého AI chatbota nebo vám stačí Google? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *