ChatGPT čelí novému soupeři. Čína vstupuje do závodu o umělou inteligenci

ChatGPT
Autor: Pete Linforth  / Zdroj: Pixabay

Prezident společnosti Microsoft Brad Smith varoval, že vývoj generativní umělé inteligence může brzy čelit silné konkurenci ze strany čínských výzkumných institucí a firem. Smith se v rozhovoru pro Nikkei Asia zaměřil na to, že Čína se zúčastní závodu o inovace a stane se vedoucím hráčem ve vývoji generativní AI.

ChatGPT soutěží o vedoucí postavení

Konkurence mezi lídry ve vývoji generativní AI je tvrdá a organizace jako OpenAI (ChatGPT) se společnostmi Microsoft, Google a Pekingskou akademií umělé inteligence stojí v čele této technologie. Smith uvedl, že vedoucí organizace v této oblasti dělí z hlediska inovací spíše jen několik měsíců než let.

Generativní umělá inteligence, technologie stojící za ChatGPT, dokáže vytvářet text a obrázky s úrovní sofistikovanosti blízkou lidem. Existují však obavy, že by tato technologie mohla nahradit pracovní místa. A přispívat k šíření dezinformací, porušování autorských práv a únikům dat.

Jak se nenechat předstihnout Čínou?

Smith se domnívá, že řešením těchto obav není zastavení inovací, ale využití a vylepšení stávajících produktů. Zdůraznil, že umělá inteligence může fungovat jako nástroj i jako zbraň. A uvedl příklad kybernetických útoků.

Kromě toho Smith také zdůraznil potenciál AI při řešení nedostatku pracovních sil. Což je jedna z nejvýznamnějších výzev, kterým Asie čelí. Vysvětlil, že populace v produktivním věku podporuje rostoucí počet důchodců. Který je závislý na hospodářském růstu, je třeba identifikovat nové zdroje růstu produktivity.

Smith je přesvědčen, že spojení nejlepších mozků s nejlepšími technologiemi může pomoci demokraciím na celém světě překonat své protivníky v oblasti generativní umělé inteligence. Podělil se také o to, že společnost Microsoft již využívá AI k identifikaci nových kybernetických útoků v reálném čase a jejich zachycení. Kromě toho využívají AI k odhalování kybernetických vlivových operací cizích vlád a dezinformačních kampaní.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *