Huawei Mate 50 má datum své premiéry. Odhalen bude nečekaně brzy  

Huawei Mate 50
Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei se na smartphony nezaměřuje tolik jako dříve. Celý vývoj brzdí Spojené státy, které rozdávají svým konkurentům sankce, jak na běžícím páse. Díky tomu se musela celá společnost přetransformovat, a nyní už Huawei neprodává pouze mobilní telefony, ale najdeme jeho uplatnění v mnohem větším odvětví. Proto nyní celý svět čeká na odhalení modelu Huawei Mate 50. Bude to zajímavý pohled na to, jak se Huawei dokázalo poprat se sankcemi ze strany USA.

V současnosti už tu máme náznaky, že se společnost připravuje na uvedení nové generace vlajkového smartphonu řady Mate na čínský trh s názvem Huawei Mate 50. I když sama společnost ještě nepotvrdila datum uvedení na trh, tak došlo k jeho úniku od několika klíčových leakerů po celém světě.

Podle nejnovější zprávy budou smartphony řady Huawei Mate 50 představeny pro čínský trh už 7. září. Celá tato mobilní série bude údajně zahrnovat čtyři modely, konkrétně Huawei Mate 50e, Mate 50, Mate 50 Pro a Mate 50 RS.

Prozatím také víme, že u modelu Mate 50 Pro se dočkáme typického výkroje „Notche“, který si pamatujeme například z modelové řady Mate 20 a Mate 30.

Huawei Mate 50
Pravděpodobná podoba Huawei Mate 50 / Autor fotografie: RODENT950 (se svolením)

Některé spekulace říkají, že smartphony budou poháněny vlastním procesorem HiSilicon Kirin 9000S, který by měl být vylepšenou verzí Kirin 9000 SoC. Na druhou stranu se většina důkazů začíná přiklánět k tomu, že modely Mate 50, Mate 50 Pro a Mate 50 RS nabídnou procesor Snaldragon 8 Gen 1. Následně model Mate 50e bude osazen procesorem Snapdragon 778G. Samozřejmě všechny budou osekané o 5G technologii.  

Očekává se, že smartphony řady Huawei Mate 50 přijdou s novými funkcemi v oddělení fotoaparátů spolu s podporou pro novou technologii Huawei Image XMAGE. Ohledně konfigurací fotoaparátu toho prozatím není moc známo.


Huawei Mate 50 Pro – Pravděpodobné specifikace

  • Displej: 6,8″, 120Hz,
  • Procesor: Snapdragon 8 Gen 1
  • Paměť: RAM: 8 GB, interní úložiště: 256/512 GB
  • Fotoaparát: 50 MP True-Chroma fotoaparát, 64 MP fotoaparát se super zoomem, 40 MP ultra širokoúhlý fotoaparát
  • Konektivita: 4G, WiFi 6, NFC, Bluetooth 5.2
  • OS: Harmony OS 3.0
  • Baterie: 4 800 mAh, 66 W kabelové / 50 W bezdrátové nabíjení

V souladu s ostatními smartphony od společnosti Huawei bude nadcházející řada také fungovat na vlastním HarmonyOS 3.0. Tento systém stále více získává na popularitě, a stále více uživatelů by ho chtělo mít v Evropě.

Vzhledem k tomu, že uvedení smartphonu řady Huawei Mate 50 se očekává už 7. září. Tak se očekává, že společnost brzy oficiálně oznámí datum uvedení na trh a začne lákat na nové funkce nadcházejícího telefonu.

Budeme doufat, že se série Mate 50 dostane do Evropy ještě tento rok. Snad to nebude stejná situace, jako když jsme na sérii P50 museli čekat půl roku, než se vůbec dostala na náš trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *