Huawei Mate 50 Pro, 5 nejzajímavějších funkcí této novodobé bestie

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei Mate 50 Pro, jeden z nejočekávanějších telefonů roku 2022, je konečně tady. Společnost Huawei obvykle každý rok vydává novou verzi tohoto vlajkového zařízení. Loni tomu však bylo jinak. Byl oznámen pouze druhý bratříček řady Mate, model P50 Pro, a řadu Mate 50 se nepodařilo vydat podle plánu.

Navzdory šikaně a všech obvinění ze strany vlády Spojených států. Je skutečně docela zajímavé, jak Huawei stále přežívá, a je schopen za této situace vydávat další smartphony. Ve skutečnosti to vypadá, že je postupně na vzestupu a drží krok se svými inovacemi. Jako obvykle přišel telefon se spoustou zajímavých funkcí a specifikacemi vlajkové lodi.

Huawei Mate 50 Pro je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 (4G), 4 700mAh baterií, 66W Huawei Super Fast nabíječkou. 50W bezdrátové nabíjení a 5W reverzní bezdrátové nabíjení.

Má duální 13MP přední fotoaparát, který podporuje nahrávání videa v rozlišení až 4k s 60 snímky za sekundu. Na zadní straně najdete trojitou sestavu fotoaparátů s 50MP hlavním snímačem, 64MP teleobjektivem a 13MP ultra širokoúhlým snímačem. V tomto fotografickém oddělení je samozřejmě o čem mluvit, ale nyní budu mluvit jen o těch nejinovativnějších funkcích.


Nenechte si ujít:


Během slavnostního představení se společnost Huawei dotkla řady nových funkcí a inovací modelu Mate 50 Pro. Ze všech funkcí stojí za zmínku určitě těchto 5 z nich.

5 nejlepších funkcí telefonu Huawei Mate 50 Pro

Technologie fotoaparátu XMage:

 Poté, co se společnost Huawei rozloučila se svým německým partnerem Leica, oznámila vlastní technologii fotoaparátu s názvem XMage. Podle společnosti Huawei tato nová technologie kombinuje prvky světla, zařízení, energie a výpočetní techniku, díky tomu vytváří ohromující fotografie. Jak již možná víte, společnost Huawei je již několik let lídrem v mnoha inovativních funkcích fotoaparátů. Každý tedy ví o jejich schopnostech, pokud jde o zdatnost fotoaparátu mobilního telefonu.


Variabilní clona:

 V běžných tradičních fotoaparátech existuje něco, čemu se říká variabilní clona. Ta se nastavuje tak, aby na objektiv fotoaparátu dopadalo určité množství světla. Rozšiřuje se více, aby zachytila více světla, když je v okolí málo světla. Když jsou dobré světelné podmínky, automaticky se zmenší. Toto nastavení otevírání a zavírání pomáhá vytvářet nejlepší možný obraz v danou dobu.

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

200x zoom:

Nemůžeme mluvit o zoomování mobilních telefonů a vynechat Huawei. V roce 2019 stanovila společnost Huawei nový standard fotoaparátů mobilních telefonů, který budou ostatní následovat. Mluvím zde o pětinásobném optickém zoomu modelu Huawei P30 Pro. Co se týče zoomování, dobře si s fotoaparáty vedli i další výrobci. Ale Huawei byl v této kategorii výjimečný. Rychlý posun do roku 2022, Mate 50 Pro je tu s něčím ještě větším. Je vybaven samostatným 64MP fotoaparátem s možností ohromného 200násobného přiblížení. Moc dobře víme, čeho je Huawei schopen, nebude velkým překvapením, pokud Mate 50 Pro překoná své konkurenty, pokud jde o přiblížení. Těšíme se na první testy této zoomovací technologie.

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

První satelitní chytrý telefon v historii

 Satelitní komunikace:

Pokud cestujete, jistě víte, jak je důležité mít telefon, který se dokáže připojit přes satelit. Ve skutečnosti mnoho cestovatelů cestuje se speciálním satelitním telefonem, jako jsou satelitní telefony Thuraya. S telefonem Huawei Mate 50 Pro se již nemusíte obávat, že byste s sebou museli nosit satelitní telefon. Mate 50 Pro je dodáván se satelitním připojením již v základu. Pokud se tedy dostanete na místo, kde není pokrytí sítě, Mate 50 Pro vám kryje záda.

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

Nouzový režim:

Tato nová funkce se velmi hodí ve chvíli, kdy zoufale potřebujete baterii. Občas se můžete ocitnout v situaci, kdy opravdu potřebujete, aby vám telefon vydržel ještě alespoň 30 minut. Abyste mohli dokončit něco velmi důležitého. Zatímco jste mimo domov. Ale bohužel zkontrolujete baterii a zjistíte, že vám zbývají jen asi 2 %. Dovedeme si představit, jak frustrující to může být. Právě tady nastupuje tato nová funkce. Podle společnosti Huawei vám zapnutí nouzového režimu může zajistit přibližně 3 hodiny výdrže baterie, i když vám zbývá pouze 1 % baterie.


Jak je vidět, tak Huawei Mate 50 Pro se zdá být průřezem všemi směry. Od rychlosti nabíjení, přes výdrž baterie, fotoaparát, displej, prostě na co si vzpomenete. Tato nová bestie nezůstala v ničem pozadu. Opět je až s podivem, jak Huawei dokázal dát dohromady takto výkonný telefon i přes sankce Spojených států vůči němu.

Očekává se, že řada Huawei Mate 50 bude v prodeji od 28. září za cenu 980 dolarů za model Pro. Nejdražší je edice RS Porsche Design za 1 868 USD (12 GB RAM a 512GB úložiště). Základní model Mate 50 se rovněž prodává za cenu 780 dolarů. Co se týče barev, na výběr máte ze čtyř různých barev, konkrétně černé, stříbrné, fialové a oranžové. Telefon bude z výroby dodáván s vlastním operačním systémem HarmonyOS 3.0, který je vyvinutý společností Huawei.

V současné době nejsou známé žádné detaily o tom, zda se tato modelová řada dostane i na globální trhy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *