Huawei Nova 5T: Hodně muziky za relativně málo peněz

Zdroj: Veronika Šolcová

Dneska bych Vám chtěl nabídnout recenzi na model Huawei Nova 5T. Já jsem osobně neměl možnost tento telefon testovat, ale naše pravidelná čtenářka Veronika samozřejmě ano. Už nějaký pátek je to její hlavní telefon a proto se nabídla, že by se ráda podělila o své bohaté zkušenosti s tímto modelem a nabídla nám ke čtení zajímavou recenzi. Chtěl bych tímto poděkovat naší čtenářce Veronice Šolcové za její recenzi. Konečně se můžeme podívat na to, co si Veronika o telefonu myslí. 😊


Když jsem se před 6 lety rozhodovala, jaký telefon si pořídím po Sony Xperia Z1, Huawei byla jasná volba. Tenkrát to byl Huawei p8 lite. Poté byli další asi 4 telefony od Huawei a nakonec před 4 měsíci jsem si šla pro Huawei Nova 5T. Oslnivá fialová barvana na zadní skleněné straně s nápisy „Nova“ nemá absolutně chybu. Jediná vada je ta, že se žádá rychle upatlají a jsou vidět stopy od prstů. Samozřejmě pomůže dát zadní kryt, aby se záda neodřela nebo nedej bože, když mobil spadne, tak aby nepraskla. Jenže přiznejme si, kdo chce tak hezký telefon dávat do krytu. 🙂

Displej:

IPS displej je velice znát. Alespoň pro mě je to lepší. Přítel má Huawei P20 Pro a displej je žlutější. Krásné barvy a jemnost displeje nemá chybu. Žádné žluté stopy, prostě krásný čistý obraz. Samozrejme záleží na člověku na co se mu lépe kouká, může si žlutější barvu nastavit v nastavení.

Software:

Telefon je krásně svižný a neseká se. Jeho 6GB RAM a 128GB interní paměť bohatě stačí na dost her, fotek, hudby atd. Já nemám zaplněnou ani půlku. Když jsem telefon kupovala měl Android 9.1, což bylo super, protože třeba fotoaparát neměl chybu. Fotil krásně a ostře. Poté se mi objevila aktualizace na 10.0 a to byla hrůza. Sice telefon pořád šlapal jak hodinky, jenže já kupovala telefon hlavně kvůli foťáku a to byla tragédie. Fotky mázlé a neostré. Přešla jsem zpět na 9.1. Před cca týdnem přišla aktualizace na 10.1. Tak jsem si řekla, že to zkusím a šanci mu dám. Dobře jsem udělala. Fotky opět krásné a ostré, takže tohle Huawei vychytal.

Baterie:

Jeho 3750mAh velká baterie není zrovna nic extra ale na telefon střední třídy bych řekla, že to stačí. Já nabíjím tedy každý den v noci, protože nikdy nevím, kdy mobil druhý den budu potřebovat. Na jedno nabití jinak vydrží cca 2 celé dny při klasickém používání. Pokud by jste ho měli opravdu jen na sms a volání, tak cca 3-4 dny jako nic.

Fotoaparát:

Dostávám se k tomu nejlepším jeho 4 čočky na Huawei Nova 5T jsou super. Převážně fotím v noci, takže jsem potřebovala telefon s dobrým foťákem a dobrou světelností. Hlavní světelnost je f/1,8, což krásně stačí na to, aby jste vyfotily parádně třeba hvězdy s mléčnou dráhou. V noci fotím na režim PRO a upravujisi ISO a čas + samozřejmostí musí být stativ. Ve dne mobil také fotí hezky ( pokud nemáte tedy android 10.0). Super macro nepoužívám, raději si to přiblížím na klasicky. Jinak fotoaparát hodnotím velice kladně.

Plusem tohohle telefonu je to, že má notifikační diodu, takže vidíte když Vám někdo volal nebo poslal SMS. Nova 5T má hlavně Google služby, což je super protože spousta lidí přemýšlí jaký si koupit telefon, než třeba P40 bez Google služeb.

Celkově telefon hodnotím velice dobře, je svižný, neseká se, má dobrý fotoaparát a nádhernou fialovou barvu. Je to sice převlečený Honor 20, ale fialová barva vyhrála.

Za mě ho mohu doporučit, pokud nechcete předražený telefon bez Google služeb. Prodává se okolo 8-9000kč. Já jsem ho koupila od pána, který ho prodával ještě nerozbalený za 6000 Kč, což v tu dobu stál v obchodě 10000,-Kč a jsem nadšená. Rozhodně nehodlám měnit a ani nevím za co. Bez Google služeb mobil nechci a počkám si, jestli se knám dostane Huawei Nova 7.

Autor: Veronika Šolcová

Zdroj: Veronika Šolcová

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *