Nová technologická éra započala? Společnost Huawei si patentovala klíčovou technologii na kvantový počítač

Huawei
Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Tento týden společnost Huawei oficiálně zveřejnila v domovské Číně nový patent, který bude zajímat každého IT nadšence. Už z nadpisu víte, že se nejedná o konvenční patent na chytré hodinky, sluchátka nebo smartphone. Místo toho je patent, který je zaměřen na kvantové výpočty. Je to další revoluční krok v tom, jak bude naše technologie fungovat v příštích 10 letech. Patent zveřejnila přímo společnost Huawei Technologies Co. Ltd.

Patent je uveden pod číslem CN114613758A a je zařazen do seznamu patentů Huawei, kde se specializuje na „kvantové čipové sady a kvantového výpočetního zařízení“.

Nový typ kvantového výpočetního zařízení společnosti Huawei si klade za cíl vyřešit současné problémy s výrobou kvantových čipových sad, které zahrnují složitost výroby kvantové čipové sady a nízké výnosy kvantových čipových sad ve srovnání se stávajícími běžnými dnešními výpočetními čipovými sadami. Na druhé straně, s tímto novým typem kvantového čipu bude nejen snazší sestavit v budoucnu více sad, ale také bude možné úspěšně vyrobit více jednotek s vyššími výnosy, což znamená získání většího podílu na trhu v tomto odvětví.


V seznamu patentů se uvádí základy architektury nově vyvinuté kvantové čipové sady Huawei:

  • Substrát, M sub-čipy, spojovací struktura a struktura potlačení dutinového efektu
  • Každý dílčí čip obsahuje N qubitů a M dílčích čipů je uspořádáno na povrchu substrátu v intervalech
  • Spojovací struktura se používá k realizaci propojení mezi M dílčími čipy
  • Struktura potlačení dutinového vidu je uspořádána na okraji každého dílčího čipu a/nebo v mezeře mezi M dílčími čipy a používá se pro zvýšení frekvence dutinového vidu kvantového čipu.

Zde termín M a N označuje kladné celé číslo. „M“ je větší než 1, zatímco „N“ je větší nebo rovno 1.


M dílčí čipy v kvantovém čipu sníží výrobní zátěž a zlepší výtěžnost výroby. Například, když se stane, že dílčí čip trpí vadou, bude vyřazen pouze dílčí čip a celý čipset lze opravit nebo znovu použít, aby se zabránilo dalšímu elektronickému odpadu.



Kvantové výpočty, ohlašované jako další generace počítačů, mají za cíl zvýšit výpočetní rychlost až 10krát oproti tomu, než je to dnes. Řekněme například, že modernímu superpočítači by trvalo 108 dní (3 měsíce), než vypočítal 62,8 bilionu číslic pí, pokud bychom teoreticky použili budoucí kvantový počítač, mohl by hypoteticky vypočítat 62,8 bilionů číslic pí za pouhých 10 dní ( 1,5 týdne), což je mnohem rychleji než 3 měsíce.

Přestože jsme stále v plenkách ohledně vývoje kvantových počítačů, tak jejich přínos bude pro lidstvo značný. Až se tak stane, tak se to projeví v každém odvětví, ať už na běžném internetu, bleskově rychlé analýze dat, účinnějšímu vývoji lékům například na rakovinu, lepší předpovědi počasí a dalším.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *