Huawei Mate 50 Pro bude mít stejný displej jako Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Drama kolem smartphonů Huawei dodnes neskončilo. Společnost neustále řeší mnoho problémů s dodavatelským řetězcem, které jsou zaviněny sankcemi USA. Největším problémem je nemožnost výroby smartphonů s 5G připojením. Nicméně tento problém by mohl Huawei aspoň z části obejít. Huawei Mate 50 by totiž mohl dostat procesor HiSilicon Kirin 9000L, který podporuje 5G síť.

O tom, že společnost připravuje vydání řady Huawei Mate 50, svědčí i obrázek ochranného skla, které podle zdrojů bude zakrývat obrazovku Huawei Mate 50 Pro. Pokud je to pravda, tak Huawei vsází na starý dobrý notch, který známe z Huawei Mate 20 Pro. V tomto notchi bude zabudována přední kamera a pomocné senzory, mezi něž patří např. 3D rozpoznávání obličeje.

Ochranné sklo na Huawei Mate 50 / Zdroj fotografie: Rodent950 (se souhlasem)

V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné údaje o technické výbavě nadcházející vlajkové lodi. Řada může být představena v červenci nebo ještě bližší době. Na internetu se začínají objevovat úniky, které naznačují skutečné vlastnosti Huawei Mate 50 Pro. Je velmi pravděpodobné, že všechna zařízení řady Huawei Mate 50 dostanou procesory od Qualcommu, ale bez 5G modemů. Displeje budou pochopitelně OLED s tím, že vnitřek zařízení bude tvořen 8GB RAM a 256GB interním úložištěm. Rovněž by neměla chybět podpora drátového i bezdrátového nabíjení.

Nejvíce mě zajímá cena tohoto modelu, která se může vyšplhat opravdu vysoko. Za poslední měsíc čínské smartphony opravdu zdražily, a to až o 30 %. Do budoucna se počítá s nižšími prodeji smartphonů a to právě skrze vyšší ceny. Uvidíme, jak se zachová globální trh, ale obávám se toho, že stejně a my si pěkně připlatíme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *