Huawei Watch GT – Smartwatch trochu jinak

Už to je pomalu měsíc, co každý den nosím na svém zápěstí hodinky Watch GT. Které jsem si přivezl ze svatební cesty z Dubaje. Osobně jsem byl na ně velmi zvědavý. Huawei Watch GT se dají u nás sehnat už okolo 5 tisíc korun a mají toho hodně co nabídnout. Tak se na to pojďme podívat.

Vzhled a zpracování

Tady není o čem diskutovat. Vzhled se skutečně povedl. Pohled na ně uspokojí každého milovníka precizní práce. Při rozsvícení displeje si mnoho lidí ani nevšimlo, že se jedná o chytré hodinky. Díky svému kovovému tělu a tmavě šedému prstenci s rytými čísly kolem displeje to působí dojmem, že máte klasické hodinky.  Za mě to jsou určitě jedny z nejhezčích chytrých hodinek na trhu. Škoda jen toho plastového spodku hodinek. Ničemu to samozřejmě nevadí, materiál je matný a lehce zdrsněný. Dále na spodní straně krom dvou nabíjecích pinů, najdete také čtveřici snímacích senzorů.

Rozměry hodinek 46,5 × 46,5 × 10,5 milimetrů jsou akorát. Ani velké, ani malé. Na ruce Vám krásně sedí a nemáte pocit, že na ruce taháte velké cibule. Za to může taky jejich malá váha, která je pouze 46g. Pokud nejste zvyklí hodinky nosit, tak na tyhle si opravdu rychle zvyknete.

Displej a ovládání

Začneme displejem, Huawei tady použil AMOLED o velikosti 1,39 palce s rozlišením 454×454, což poskytuje krásných 326 PPI. Samozřejmostí je používání gest. Musím říct, že sem se upřímně bál toho, jak bude displej vypadat na přímém slunci. Moje zkušenosti nejsou v tomhle ohledu dobré. Ale tady Watch GT překvapili. Čitelnost je i na poledním ostrém slunci perfektní. A neměl sem jediný problém například se čtením notifikace nebo nastavováním aktivity.

Pro regulaci jasu tady máte na výběr z 5 různých hodnot nebo volbu automaticky. Já používám automaticky a musím říct, že hodinky to ovládají perfektně. Možná až na jednu výtku a tou je vyšší jas v noční době. Když jste večer v pohybu tak Vám to nevadí. Ale pokud zalehnete to postele a přetočíte ruku směrem k sobě. Hned máte v obličeji plnou dávku jasu.

Ovládání je jednoduché, velmi jednoduché. Hodinky se ovládají pomocí gest přes dotykový displej nebo dvojicí mechanických tlačítek. Obě tlačítka reagovala naprosto přesně a bez jakýchkoliv prodlev. Tlačítka slouží spíše k potvrzení volby a k odchodu z aplikace. Během používání jsem si všiml také velké náchylnosti na „upatlanost“ displeje. Každý dotyk je na nich vidět. Takže každou chvilku budete leštit.

Hardware a software

Hodinky běží na svém vlastním operačním systému Lite OS. Měl sem z toho strach, spíše z plynulosti chodu a možnosti ovládání. Ale systém mile překvapil. Je krásně přehledný a graficky zpracovaný. Takže je nemožné se v něm ztratit. O chod hodinek se stará pouze 16MB operační paměti a 128 MB uložiště. Které slouží pouze pro vnitřní aplikace a jejich procesy. A tím pádem bohužel do hodinek nejde nahrát hudba ani nic dalšího bohužel.

Vybavenost hodinek je velmi vysoká mají senzor pohybu, gyroskop, magnetometr, optický senzor tepu, senzor okolního světla a barometr. Hodinky Vám v reálném čase měří tep, ušlé kroky, výšku od hladiny moře nebo uplavanou vzdálenost a mnohem víc. 

Mezi aktivitami najdete např. běh, běžecký pás, chůzi, cyklistiku, cvičení nebo třeba vnitřní a venkovní plavání. Poslední dvojice se liší tím, že zatímco vnitřní plavání nezapíná GPS, to venkovní ano. Skoro každá aktivita má na výběr, jestli vnitřní nebo venkovní. Displej si lze také zcela uzamknout, aby nedocházelo při plavání nebo nějaké jiné aktivitě k nechtěnému stlačení.

Ale co mě asi nejvíce nadchlo tak je sledování a měření spánku. Vypracuje Vám to přehledný graf o různých typech spánku, kterýma jste přes noc prošli. A změří samozřejmě i délku spánku.

Abyste mohli hodinky pohodlně a naplno využívat doporučuji je propojit se zařízením co má systém Android 4.4 nebo novější. Popřípadě iOS 9.0 a vyšší. Ke komunikaci se zařízením je používán standart Bluetooth 4.2.

Samozřejmě je tu možnost si nastavit vlastní příchozí notifikace, které fungují na většině dnes již populárních aplikacích. Myslím tím Gmail, Facebook, Instagram, atd. Další výhodou je, že Vás hodinky upozorní na sms a příchozí hovor. Ale tím to bohužel končí. Hrozně mi tu chybí možnost odpovědět na sms zprávu nebo přijmout hovor.

Výdrž baterie

Tady mají Watch GT jasně náskok od konkurence a proč? Jejich výdrž při neustálém snímání srdečního tepu, zapnutých notifikacích a běžném denním nošení vydrží na jedno nabití až neuvěřitelných 14 dní!  Pokud vypnete notifikace a snímač tepu je reálná šance se dostat i na 30 dní. To jsem ještě nezkoušel. Zatím využívám tu první možnost a hodinky nabíjím opravdu zhruba po těch 14 až 15 dnech.

Co se mi velmi líbí je rychlost nabíjení. Po posazení hodinek na dokovací stanici s magnetickým povrchem, který Vám hodinky uchytí a jen tak nepustí jsou nabité na 100% opravdu zhruba za ¾ hodiny. Tady musím uznat, že Huawei odvedl taky velký kus práce.

Obsah Balení

V základním balení najdeme opravdu jen to nejnutnější. Kromě hodinek samozřejmě zde najdeme řemínek velikosti „L“ , datový kabel USB-C, dokovací stanici a manuál. To je vše.

Závěr

Jsou to pěkné a stylové hodinky s luxusním designem, krásným displejem a funkcemi zaměřenými na sportovce. Ze začátku jsem měl strach, jak mi dlouho vydrží. Mám trošku aktivnější práci. Takže sem tam nějaká přímá rána do hodinek není problém. Musím uznat, že hodinky vydrží opravdu hodně. Zatím bez jediného škrábance ať už na těle nebo displeji. Hodinky mohu každému jen doporučit.

Nejsou to typické smartwatch jako Apple Watch nebo Galaxy Watch od Samsungu. Huawei Watch GT jsou v tomhle ohledu trochu jiné. Tohle nejsou hodinky mířené na geeky. Kteří by si něco upravovali, nastavovali a hledali všelijaká vylepšení. Hodinky ocení spíše ti, kteří sportují nebo začínají sportovat a zároveň se chtějí s hodinkami prezentovat jako s módním doplňkem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *