Huawei Mate 60 Pro se stává kryptonitem pro nadcházející iPhone 15

iPhone 15
Zdroj: Huawei

Huawei Mate 60 Pro vytváří v Číně prodejní trend a analytici z oboru nyní vidí tuto vlajkovou loď jako kryptonit pro nadcházející iPhone 15. Proč lidé pozorují uvedení nového modelu Huawei na trh jako hlavní překážku pro prodeje iPhonu? Pojďme to zjistit.

5G a nové funkce:

Nový Mate 60 Pro je díky svým novým síťovým schopnostem přelomovým vylepšením pro celou řadu smartphonů Huawei. Huawei se s návratem čipu Kirin pouští do boje se svými konkurenty. Po omezeních ze strany USA v roce 2020 musela společnost Huawei zastavit výrobu čipů s technologií 5G.

Po třech letech propadu trhu a smartphonů pouze se 4G společnost Huawei konečně znovu získala přístup k 5G a dodala jej jako první s řadou Huawei Mate 60. 5G se stalo nezbytným požadavkem spotřebitelů a společnost Huawei je připravena jej touto novinkou splnit.

Huawei Mate 60 Pro přináší nový designový jazyk a vzhled telefonu je poutavý. Každá varianta telefonu má svůj vlastní příběh, například nová zelená barva je inspirována řekou a její plovoucí vodou. Nejsou to jen slova, ale textura zadního panelu to odráží i v akci.

Na přední straně telefonu se nachází nový trojitý otvor pro 3D rozpoznávání obličeje a selfie kamera. Jemně zakřivený displej poskytuje nový pocit z plného zobrazení.

Inovativní funkce satelitního volání je v odvětví chytrých telefonů úplnou novinkou. Huawei Mate 60 Pro proto nyní stojí jako jediný smartphone, který přináší satelitní volání. Kromě toho všeho musíme zmínit i nový systém HarmonyOS 4.

Tato nová verze softwaru je lepší než kdy dříve a přichází s novými vlastními animacemi pro řadu Mate 60. Společnost Huawei optimalizovala uživatelské prostředí, aby mohla provádět rychlé spouštění aplikací. Dostáváme se k nejdůležitějšímu segmentu, a tím je fotoaparát. Telefon je vybaven novou zobrazovací technologií XMAGE. Huawei uvádí, že kvalita fotografií je mnohem lepší než u první generace XMAGE v Mate 50 představené v loňském roce.

iPhone 15:

V posledních třech letech byla společnost Apple jedním z největších výrobců, kteří se těšili z vyřazení společnosti Huawei z čínského trhu s chytrými telefony. Návrat společnosti Huawei však již nyní způsobuje velké problémy nadcházejícím modelům iPhone 15. Podle upoutávky na uvedení na trh Apple oznámí nové iPhony 12. září.

Ještě předtím se Huawei Mate 60 Pro stal středem diskuzí mezi nově představenými smartphony. Kromě zámořských zemí pokrývá velkou část prodejů iPhonů Čína. V tomto období však nebude poptávka stejná. Protože iPhone 15 čelí skutečné konkurenci proti Huawei Mate 60 Pro, což je dokonalý kryptonit, který společnosti Apple vytvoří velké potíže při prodeji tohoto nového smartphonu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: businessinsider.com, hindustantimes.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *