Návrat společnosti Huawei vytáhne Apple z komfortní zóny. Čínské inovace můžou společnosti Apple sebrat miliony zákazníků

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

V posledních třech letech Apple neprovedl žádnou významnou inovaci v oblasti iPhonů, ale návrat společnosti Huawei jej vytáhne z komfortní zóny, říká analytik Ming-chi Kuo.

Kuo na sociální síti X, dříve známé jako Twitter, zmínil, že návrat Huawei je pro spotřebitele dobrou věcí a donutí Apple aktivně inovovat zařízení iPhone.

Zmínil, že dva ze standardních modelů iPhone 15 jsou dodávány s naskládanými CIS. Nebýt však zákazu ze strany USA, Huawei by byl první společností vyrábějící chytré telefony, která by CIS používala ještě před rokem 2023.

Stacked-designed CIS (Complementary Metal-Oxide-Semiconductor) je nedávný technologický pokrok zahrnující přidání dalších vrstev nad vrstvu fotodiody. Cílem tohoto vylepšení je optimalizovat obvody kamerového systému. Tyto přidané vrstvy přinášejí výhody, jako je lepší redukce šumu, jasnější vykreslení obrazu, vyšší zachycení detailů a celkově lepší zpracování obrazu.

Huawei Mate 60 Pro / Zdroj: Huawei

Uprostřed amerických omezení společnost Huawei pokračovala ve výzkumu nových technologií a vrátila se s čipovou sadou, která podporuje 5G. Huawei Mate 60 Pro přichází s novým čipem Kirin 9000s, který aktuálně hýbe internetem. Většina technologické komunity a spotřebitelů hovoří o náhlém uvedení řady Mate 60 a Apple je jedním z klíčových výrobců telefonů, kteří mohou získat ztrátu prodeje kvůli rostoucí popularitě tohoto nového zařízení.

Nová konkurence od Huawei jistě zanechá na Applu stopy a vytáhne ho z jeho komfortní zóny, aby přinesl nové technologie v iPhonech pro spotřebitele.

Jeden z důvodů, proč byl Apple na čínském trhu úspěšný, tak byl fakt, že Huawei nenabízel 5G připojení. Řada uživatelů přešla k Applu právě z tohoto důvodu. Nyní se karta obrátila, a Huawei opět vyrábí vlastní procesory, které podporují 5G konektivitu.

Díky tomu se očekává, že Huawei opět přitáhne miliony předchozích uživatelů a Apple bude na čínském trhu výrazně tratit. Bude zajímavé sledovat vývoj čínského mobilního trhu. Do konce roku se toho může ještě dost odehrát.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *