Huawei Mate 60 se příliš neliší od svého většího bratra. Dostal Kirin 9000s a sestavu fotoaparátů XMAGE

Huawei Mate 60
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei nedávno překvapivě představila svůj smartphone Huawei Mate 60 Pro. Nyní společnost představila druhý, stejně nečekaný model Mate 60. Základní verze sdílí většinu specifikací se svým modelem Pro. Jsou zde však některé detaily, které nám připomínají, že se nejedná o verzi Pro.

Přestože došlo k výrazným změnám, Huawei Mate 60 stále představuje jedinečné zařízení na trhu. Kvůli zákazu v USA musela společnost Huawei hodně investovat do vybudování výkonného ekosystému pro své smartphony. V tomto zařízení máme samozřejmě fotoaparát XMAGE, což je vlastní divize fotoaparátů Huawei pro obrazové technologie. Má také HarmonyOS, což je vlastní mobilní operační systém společnosti Huawei, máme čipset Kirin a spoustu jedinečných aspektů, díky kterým tento telefon obstojí na konkurenčním trhu.

Huawei Mate 60
Zdroj: Huawei

Huawei Mate 60 – Technické specifikace

Huawei Mate 60 má jeden průstřel se stejným 13 MP ultra širokoúhlým předním fotoaparátem. Na rozdíl od varianty Pro se jedná o jediný fotoaparát, ale potěší vás, že se jedná o ultra širokoúhlý fotoaparát, což znamená, že budete mít velmi široké pole záběru pro vaše selfie.

Pokud jde o displej, tak model Mate 60 je vybaven 6,69palcovým LTPO OLED displejem s rozlišením 2 668 x 1 216 pixelů. Panel má obnovovací frekvenci až 120 Hz, ale protože se jedná o LTPO panel, přepíná mezi 1 Hz a 120 Hz podle vaší potřeby. Panel je také vybaven ochranným sklem Kunlun druhé generace.

Huawei Mate 60 také sdílí designový jazyk svého sourozence Pro. Na zadní straně máme stejný kulatý ostrůvek fotoaparátu. Telefon se však liší periskopovým fotoaparátem s rozlišením 12 Mpx a 5násobným optickým zoomem, který nahrazuje 48Mpx snímač u modelu Mate 60 Pro. Hlavní fotoaparát je 50 MP jednotka s variabilní clonou f/1,4-f/4,0 a přenesen je i 12 MP ultra širokoúhlý modul.

Společnost Huawei se rozhodla nepotvrdit čipovou sadu, ale pravděpodobně se jedná o stejný SoC Kirin 9000S, který se nachází v Huawei Mate 60 Pro. Telefon se prodává v jediné konfiguraci s 12 GB RAM a 512 GB úložištěm. Huawei informace o Kirinu 9000S nezveřejnil, takže si budeme muset počkat na další testy, abychom odhalili skutečný výkon tohoto čipsetu.

Jednou ze zajímavých vlastností je skutečnost, že běží se softwarem Harmony OS 4.0 poháněným službami Huawei Mobile Services. Telefon čerpá energii z baterie o kapacitě 4 750 mAh s 66W rychlonabíjením. Základní model také nabízí obousměrné satelitní zprávy BeiDou v domovské Číně.

Mate 60 se dodává ve stejných barevných variantách jako jeho sourozenec Pro. Kupující se mohou rozhodnout pro černou, bílou, zelenou a fialovou barvu. Telefon stojí 5 999 CNY (824 USD), což je o 1 000 CNY méně než Huawei Mate 60 Pro. Telefon je uveden na Vmall s termínem dodání 17. září. Společnost Huawei prozatím neinformovala o uvedení na globální trhy, jako je Evropa.

Huawei Mate 60 je velmi zajímavá vlajková loď s jedinečnými funkcemi. Netrpělivě čekáme, až se nám toto zařízení dostane do rukou, abychom ho mohli otestovat a zjistit, zda je dobrým konkurentem pro moderní vlajkové lodě roku 2023.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, gadgetmatch.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *