Huawei vydal řadu nova 10 s připojením 5G

Huawei
Huawei nova 9 SE / Zdroj fotografie: Huawei

Už dlouhou dobu čelí Huawei sankcím ze strany Spojených států, které jsou pro něj zdrcující. Jeho divize mobilních telefonů trpí s tím, že už ani nevyrábí vlastní procesory apod. Jinými slovy, sankce ho zasáhli opravdu tvrdě a od té doby se snaží vymyslet čínský technologický gigant různé alternativy, což se mu částečně daří. Důkazem toho je plánované vydání řady Hi nova 10. O té jsme mohli poprvé slyšet na začátku tohoto měsíce s plánovaným datem uvedení 20. října 2022.

Podle oficiálních zpráv bude do nové řady Hi nova 10 patřit základní model nova 10 a ta lepší varianta Hi nova 10 Pro. Huawei představil řadu Huawei nova 10 už na začátku tohoto roku, ale vzhledem k sankcím, které jsou na něj uloženy, musel použít zastaralé 4G, což je v takové Číně opravdu velký problém. Nicméně nyní se od společnosti Hi dočkáme zcela adekvátní náhrady. Není to poprvé, co se od Hi dočkáme přeznačeného mobilu od Huawei. Bohužel pro nás jsou tyto mobily omezeny pouze pro čínský trh, takže si je v Česku nepořídíte.


Nenechte si ujít:


Na základě dřívějších úniků víme, že oba modely budou podporovat připojení 5G. Základní model by měl podporovat pouze 66W nabíjení, kdežto model Pro bude podporovat 100W rychlost nabíjení. Zahájení prodejů řady nova jsou v plánu 29. října 2022. Dále o modelu Pro víme, že bude mít 6,78palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, rozlišením 2652 x 1200 pixelů a 60MPx přední selfie kamerkou.

Zatímco řada Huawei nova 10 byla vybavena procesorem Snapdragon 778 4G, tak není jasné, který procesor bude pohánět nové smartphony řady Hi nova 10. Je možné, že to bude opět Snapdragon 778 s 5G připojením, takže by nová řada mohla být klidně o pár stovek či tisíc korun dražší.

Mě osobně pořád překvapuje to, že Spojené státy proti tomuto ještě nezasáhly a co vás? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *