Huawei Mate 70 bude odhalen v září. Čínský gigant bude chtít znova udolat iPhone

Huawei Mate 70
Huawei Mate X5 / Zdroj: Huawei

Společnost Huawei potvrdila uvedení řady Mate 70 na trh ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku, ale podle nového úniku se očekává, že vlajková řada bude představena kolem 30. září. Spekulace vychází z aktuálního tempa vývoje hardwaru i softwaru.

Jak poznamenal leaker na Weibo @FixedFocus, řada Huawei Mate 70 by mohla být uvedena na trh nejdříve kolem 30. září. I když se toto datum může posunout dopředu v závislosti na přípravě hardwaru a softwaru pro prémiové telefony.

Hardwarem a softwarem se zde myslí produkty jako nové čipy Kirin 5G a adaptace systému HarmonyOS NEXT. V obou záležitostech Huawei postupně přidává na tempu. OEM výrobce představil beta verzi systému HarmonyOS NEXT a stabilní verzi přinese ve 4. čtvrtletí 2024. Pokud jde o čipy Kirin, proslýchá se, že Huawei dosáhl závěrečné fáze vývoje 5nm procesu a zdá se, že probíhá malosériová výroba. Ačkoli společnost toto tvrzení zatím nekomentovala.

Oficiální datum uvedení řady Mate 70 na trh nebylo stanoveno a může ještě padnout. Stejný případ nastal i v případě řady Pura 70, jejíž vydání se očekávalo v březnu. Společnost Huawei ji později označila za fámu s tím, že firma nikdy neoznámila datum vydání.

V tuto chvíli by bylo lepší brát tyto informace s rezervou. Kromě řady Mate 70 tipér přitahuje pozornost k několika připravovaným skládacím zařízením. Únik tvrdí, že ještě před oficiálním představením řady Mate 70 firma vydá nová skládací zařízení. Seznam může zahrnovat nejočekávanější trojitý skládací telefon Mate X6, vnitřní skládací zařízení a malý vertikální skládací telefon střední třídy Nova.

Termín uvedení trojitého skládacího telefonu na trh je zřejmě třetí čtvrtletí letošního roku. Pravděpodobně bude využívat pokročilou technologii skládání směrem ven s novou čipovou sadou Kirin 5G.

Mate X6 naproti tomu údajně dorazí v září letošního roku. Možná bude sdílet scénu s řadou Mate 70. A konečně skládací Nova by se mohla ukázat v srpnu s inovativními vylepšeními, ale za příznivou cenu. Další nabídky jsou tedy na cestě do druhé poloviny letošního roku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: php.cn, econotimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *