Huawei Mate X3 bude na trh uveden do konce dubna

Model Mate X2 / Autor fotografie: Lukáš Drahozal

Navzdory všem problémům plánuje Huawei uvést na trh nový skládací telefon. Tím by měl být následovník modelu Huawei Mate X2. Takže jak vám správně došlo, nepůjde o konkurenta pro Samsung Galaxy Z Flip 3. Tento model se mnohem více zaměří na boj proti Samsungu Galaxy Z Foldu3. Modelu Huawei Mate X3 se dočkáme nejpozději do konce dubna.

Jak je u Huawei zvykem, tak nám ještě nic nepotvrdil, ale předpokládáme, že se to v nejbližší době změní. Rovněž by mohl v polovině tohoto měsíce začít s propagací svého nadcházejícího telefonu, vzhledem k tomu, že jsme vstoupili do měsíce, kdy bude zařízení uvedeno na trh. S těmito informacemi přišel důvěryhodný zdroj z čínské sociální sítě Weibo.


Nenechte si ujít:


Další informace jsou zase od jiného tipstera, který uvedl, že model Mate X3 přijde s 4500mAh baterií s podporou rychlého 66W nabíjení. Dále jsme se dozvěděli, že zařízení bude mít čipovou sadu Kirin 9000 4G a tenké rámečky. Nicméně, je více než pravděpodobné, že v sériové výrobě se dočkáme Snapdragon 8 Gen 1.

Skládací mechanismus by měl být zde stejný jako u jeho předchůdce, takže žádná změna. Operační systém by měl být HarmonyOS 2.0.1 s vylepšenými funkcemi speciálně pro skládací telefon. Dočkali jsme se i názorů, že skládání zde bude stejné jako u původního zařízení řady Mate X, ale tomu já osobně moc nevěřím, protože to bylo poněkud málo praktické. Dostupnost není vůbec známá, ale jestli to bude stejné jako minulý rok, tak spíše nepočítejte, že se model Mate X3 dostane i do České republiky, ač je to velká škoda.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *