Skládací Huawei Mate X3 by mohl být představen během tohoto roku

Huawei Mate X2 / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Očekává se, že Huawei letos představí nástupce svého skládacího modelu Huawei Mate X2. S touto informací přišel jako první čínský deník China Business News. Huawei byl ve skutečnosti první čínskou společností, která uvedla na trh skládací telefon v podobě Mate X. Pokud údajně vše půjde podle plánu, tak se letos můžeme těšit na další generaci.

Několik společností, jako například Jingyan Technology, údajně získávají první objednávky komponentů pro nadcházející skládací telefon od Huawei. Podle prvotních spekulací je tedy zřejmé, že s největší pravděpodobností se můžeme letos těšit na Huawei Mate X3. Termín sice ještě není oficiálně potvrzen, ale prvotní odhady mluví o konci tohoto roku.

Předchozí model Huawei Mate X2 byl uveden na trh počátkem minulého roku s 8palcovou skládací vnitřní obrazovkou s technologií OLED, a obnovovací frekvencí 90 Hz. Následně je osazen vnější OLED obrazovkou s úhlopříčkou 6,45 palce a frekvencí 90 Hz. Je poháněn čipem Kirin 9000 5G a je dodáván se sestavou čtyř fotoaparátů, na jehož vrcholu je 50MP hlavní snímač. Baterie má kapacitu ideálních 4 500 mAh s podporou 55W rychlého nabíjení. Pokud vás tento model zaujal, tak se můžete podívat na naši podrobnou recenzi pod tímto odkazem.

Několik měsíců po vydání tohoto skládacího smartphonu společnost Huawei vydala speciální edici. Ta byla uvedena na trh koncem loňského roku s názvem Mate X2 Collector’s Edition, která stála šílených 18 999 juanů (kolem 3 000 $ – 66 000 Kč).

Model Huawei Mate X3 bude mít s největší pravděpodobností tvar velmi podobný jeho předchůdci, ale měl by přijít s řadou vylepšení. Stále toho o tomto modelu mnoho nevíme, proto bude zajímavé sledovat, které informace vylezou na povrch jako první.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *