Huawei Mate Xs 2 bude celosvětově uveden na trh 18. května spolu s Huawei Watch GT 3 Pro

Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei už minulý měsíc v Číně odhalil svou nejnovější vlajkovou skládací loď, kterou je pro tento tento rok zařízení s názvem Huawei Mate Xs 2. Jeho předchůdcem byl Huawei Mate Xs, který byl v prodeji výhradně v Číně, ale měli jsme ho na testování i u nás v redakci. Nicméně Huawei Mate Xs 2 by se měl stát premiantem, na rozdíl od jeho předchůdců, protože je nejlehčím skládacím smartphonem na světě.

K velkému údivu nás všech však společnost Huawei zjevně plánuje uvést globálně svoje nejnovější skládací zařízení. Opravdu bude dostupné na globálním trhu, a to víme díky oznámení společnosti o představení, jež se uskuteční 18. května. Já osobně se těším, jelikož jsem nečekal, že by se k nám nejnovější produkty od Huawei dostaly takhle rychle.

Na nejbližší konferenci nám Huawei představí několik vysoce očekáváných produktů za rok 2022. Mezi ně se řadí již několikrát zmíněný Huawei Mate Xs 2, hodinky Huawei Watch GT 3 Pro a Huawei Watch Fit 2. Událost bude živě přenášena online prostřednictvím oficiálního webu Huawei na sociálních sítích Facebook a YouTube. Předpokládáme, že to bude velkolepá událost, kterou si nechá ujít jen málokdo.

Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei
Model Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Každopádně Evropa nebude jediným místem, kde Huawei udělá jeho věrným fanouškům radost. Dalším takovým místem je totiž Malajsie, kde se fanoušci dočkají o den později, takže 19. května v pět hodin odpoledne tamního času. Opět by se tam mělo ukázat více produktů než jen model Mate Xs 2.

Abychom to zrekapitulovali, Huawei Mate Xs 2 byl uveden na trh dříve v Číně jako prémiový skládací smartphone, který se skládá směrem ven namísto konvenčního dovnitř, jako má Oppo Find N a Samsung Galaxy Z Fold 3. Obrazovka je 6,5palcový OLED displej ve složeném stavu s tím, že po rozložení se zvětší na 7,8palcový OLED panel s rozlišením 2480 x 2200 pixelů. Má obnovovací frekvenci 120 Hz, vzorkovací frekvenci dotyku 240 Hz a pokrývá 100 % barevného gamutu DCI-P3.

Uvnitř Huawei Mate Xs 2 nalezneme Snapdragon 888 4G spárovaný s 12GB RAM a 512GB interním úložištěm. Baterie zabudovaná v něm má velikost 4 600 mAh, a lze ji dobíjet pomocí 66W rychlého nabíjení, o kterém společnost uvádí, že baterii dokáže nabít na 90 % za 30 minut.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *