Huawei se vrací ke kořenům. Byl představen ohebný model Mate Xs 2

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Společnost Huawei dnes uspořádala konferenci k uvedení nového produktu a uvedla na trh svou nejočekávanější skládací vlajkovou loď, Huawei Mate Xs 2. Nejnovější skládací smartphone Huawei přichází s designem a funkcemi, které předčí představivost každého.

Huawei Mate Xs 2 byl uveden na trh s vnějším skládacím designem, velkým displejem s vysokým rozlišením, výkonným trojitým kamerovým systémem s LED bleskem, podporou superrychlého nabíjení o výkonu 66W a operačním systémem HarmonyOS.

Tento nejnovější smartphone vychází z designu, který jako první získal model Mate X. Je pravda, že design si na první pohled moc fanoušků nezískal. Možná proto také neměl takový úspěch, přeci jenom náchylnost na poškození displeje, je tady obrovská.

Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Tento skládací smartphone je první na světě, který má obrazovku s kompozitní vyztuženou konstrukcí, aby bylo možné velkou obrazovku skládat velmi spolehlivě a přetvářet stabilní kognitivní schopnosti. Laminace polymerního kompozitu může účinně absorbovat a tlumit vnější síly.

Pod kapotou smartphonu je umístěn Snapdragon 888 4G SoC s GPU Adreno 660 na palubě. Zařízení je nabízeno s 8GB RAM a 256/512GB úložištěm. Huawei také představil sběratelskou edici, která je nabízena v konfiguraci 12 GB RAM a 512 GB úložiště. Obě varianty lze rozšířit až o 256 GB pomocí paměťové karty Huawei Nano Memory Card.

Model Mate Xs 2 dále používá inovativní materiály, jako je letecká titanová slitina, ultralehká skelná vlákna a ultralehká a super pevná ocel, která je využitá pro trup lehkého těla, nicméně tento telefon váží kolem 255 g. Navíc Huawei Mate Xs 2 využívá první trojrozměrnou technologii poskládání mikrovláken v mobilním oboru.

Smartphone přichází překvapivě ve třech barvách, a nutno říci, že Huawei zvolil skutečně jedinečnou kombinaci. Můžete si vybrat například z odstínu elegantní černá, brokátová bílá nebo ledově fialová, přičemž poslední jmenovaná je skutečně luxusní. Lze je sladit s koženým ochranným pouzdrem a stojánkem stejné barvy.

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Smartphone Mate Xs 2 přichází s velkým 6,5palcovým primárním displejem a po rozložení se roztáhne na ideálních 7,8palcove. Vyznačuje se rozlišením 2480 x 2200p, obnovovací frekvencí 120 Hz, vzorkovací frekvencí dotyku 240 Hz, 1,07 miliardy barev, ultra vysokou hustotou pixelů 424 PPI a například o 45 % zvýšenou antireflexní schopností.

Po stránce fotoaparátu si opět přijdeme na své. Na zadní straně má výkonný trojitý kamerový systém sestávající z 50MP primárního barevného fotoaparátu + 13MP ultra širokoúhlého fotoaparátu + 8MP snímače s 3x optickým zoomem a LED bleskem. Už se těšíme, až se o sestavě fotoaparátů dozvíme více.

Dále se také sluší říci, že model Mate Xs 2 je první mobilní telefon v oboru, který podporuje třípásmovou Wi-Fi s novou generací chytré komunikace na systému HarmonyOS. Skládací Mate dostal velkou 4880 mAh baterii, která podporuje super rychlé nabíjení Huawei 66W. Díky tomu si můžete užívat nabití na 90 % kapacity baterie za 30 minut.

Nový Huawei Mate Xs podporuje nová chytrá gesta pro více oken a rychlé přepínání, což přináší nový pohlcující zážitek z velkého displeje. Kromě toho je první, kdo vytvořil adaptivní UI engine se samoučícím se rozložením a optimalizací a adaptací. Oficiálně je 300 nejlepších aplikací 100% přizpůsobení pro tuto velkou obrazovku.

Huawei Mate Xs 2
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Nyní si určitě říkáte, jaká bude cena, a jaké specifikace nám tento smartphone nabídne. Můžeme se těšit na tři zajímavé varianty, které jsou.

  • Mate Xs 2 8GB+256GB bude stát 9999 yuan (35300 CZK)
  • Mate Xs 2 8GB+512GB bude stát 11,499 yuan (40500 CZK)
  • Mate Xs 2 12GB+512GB bude stát 12,999 yuan (45900 CZK)

Přepočet cen je samozřejmě pouze orientační podle současného kurzu. Navíc částka neobsahuje žádná cla a případné DPH. Pro přesnější cenové údaje si budeme muset ještě počkat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *