Huawei možná představí tento měsíc nový telefon

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

Poslední dobou je Huawei hodně vytížený. Sankce ho kdysi zdržely a on otálel s představováním telefonů. Nyní to vypadá, jako kdyby chtěl dohnat všechny promarněné příležitosti. V krátkém časovém sledu totiž představil řadu Huawei Mate 60, Mate X5 a nový tablet.

V listopadu zas údajně uvede řadu Nova 12 pro čínský trh. Nikdo nečeká, že by čínský gigant představil nový telefon i tento měsíc, ale podle úniků je to opravdu možné. Nový telefon s názvem Nova 11 SE se objevil v čínské certifikační databázi TEENA i se všemi hlavními specifikacemi.

Nejprve se v databázi nacházely pouze obrázky Huawei Nova 11 SE, ale ta se nedávno aktualizovala, a my tak máme přístup ke specifikacím nového telefonu. Podle výpisu je nadcházející smartphone vybaven 6,67palcovým OLED displejem s rozlišením FHD+ při 1080 x 2400 pixelech s podporou 10bitových barev. Bohužel zatím nevíme, jaký procesor nový smartphone mít bude. Je pravděpodobné, že dorazí s nějakým čipem od Qualcommu vzhledem k tomu, že půjde o jeden z těch levnějších telefonů. Také je možné, že nám Huawei představí zcela nový procesor, ale to je pouze předmětem spekulací. V tuto chvíli víme to, že nový čip bude mít 2,4 GHz takt, který disponuje 4G konektivitou. Spolupracovat bude s 8GB RAM a nejspíše 256GB interním úložištěm.

Huawei nahraje do nového smartphonu nejnovější software

Nova 11 SE dostane nejnovější software od Huawei HarmonyOS 4.0, který mají zatím jen vlajkové telefony. Stabilní výdrž telefonu vám zajistí 4400mAh baterie, která podporuje 66W kabelové nabíjení. Vepředu nahoře uprostřed displeje se nachází 16MP selfie kamera. Na zadní straně uvnitř modulu fotoaparátu je hlavní 108MP snímač společně s 8 a 2MP snímači. O těch bohužel nic nevíme. Nicméně se dá odhadnout, že 8MP snímač bude ultraširokoúhlý s tím, že 2MP poslouží k makro snímkům.

Odhadovaná cena nového telefonu se pohybuje okolo 219 USD. O jeho globální dostupnosti zatím nic nevíme.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, zd.taf.org.cn

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *